8ми Март во Црна Гора (07.03- 10.03.2019)! 24% попуст на тридневна тура: 2 ноќевања во Вила Јована во Будва + посета на Острошки Манастир, Котор и Дубровник + автобуски превоз од ТА Идеал Превоз во вредност од 4000 ден. по цена од 3050 ден.

Вредност

4000 ден.

Попуст

24%

Заштеда

950 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 14

 • ул. Даме Груев блок 5, лок 10 (кај полициска станица Беко)

  Одведи ме таму

  078 684 392

  idealprevoz@yahoo.com

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација
 • 2 ноќевања во Вила Јована
 • Посета на манастирот Св.Василије Острошки
 • Лиценциран пратител во текот на целото патување
 • Организација и реализациј на аранжманот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.03.2019 до 10.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна резервација по купување на купонот
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА Идеал Превоз за да се информирате за слободни места и да направите резервација
 • По купување на купонот потребно е да ја посетите ТА Идеал Превоз  за да потпишете договор за патување
 • Едно лице може да купи повеќе купони
 • Превозот е вклучен во понудата
 • Доплати: 
 • Факултативен излет до Котор и Дубровник - 20 евра 
 • Туристичка такса-1 евро од ден
 • Патничко осигурување
 • Сите доплати се вршат директно во агенцијата
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Идеал Превоз
 • Доколку купонот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани

Опис

Ден 1 - 07.03.2019 (Четврток)

Состанок на групата на Дрводекор во 23:00 часот и поаѓање. Ноќно возење преку Косово и Албанија по новиот автопат до Острог со попатни паузи за одмор и царински формалности.

Ден 2 - 08.03.2019 (Петок)

Посета на Острошкиот Манастир, едно од најпосетуваните светилишта на Балканот. Манастир кој е врежан во карпите, основан од митрополитот Василије Острошки во XVII век. Патувањето продолжува кон Будва. Попатна кафе пауза и можност за фотографирање на едно од најмонденските летувалишта на Јадранското море - Свети Стефан. Сместување во вила Јована во Будва. Слободно попладне за индивидуални активности и можност за посета на доскотека. Ноќевање.

Ден 3 - 09.03.2019 (Сабота)

Посета на градот Котор. Пристигнување и слободно време за индивидуален разглед на градот каде може да се видат Саат Кулата, Катедралата Св. Трифун, Православната Црква Св.Никола. Факултативна екскурзија до Дубровник. Пристигнување во Дубровник и разглед на стариот град Страдун: Главната капија–Пиле, Францисканскиот манастир со една од најстарите аптеки во Европа, Старата царина, Катедралата Свети Блаж, Ректоровата палата, старото пристаниште итн. Слободно време за индивидуални активности. Враќање во Будва, можност за посета на стариот град. Ноќевање

Ден 4 – 10.03.2019 (Недела)

Одјавување од вила Јована. Слободно време. Во попладневните часови поаѓање за Скопје, ноќно возење со попатни паузи и царински формалности, пристигнување во Скопје околу полноќ.

Вила Јована се наоѓа во мирен дел на Будва и е многу блиску до словенска плажа на само 250 метри, додека центарот на градот е на само 500 метри. Вила Јована има двокреветни, трокреветни и четворокревтни студија кои се целосно опремени со клима, ТВ, интернет, тераса, сопствен тоалет и фрижидер

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.