8-ми Септември во Будимпешта и Виена! 25% попуст Две ноќевања со појадок во Будимпешта и Виена со вклучен автобуски превоз (07.09-10.09.2017) со ТА Идеал Превоз во вредност од 6000 ден. (97 Eur) по цена од 4500 ден. (73 Eur)

РАСПРОДАДЕНО

8-ми Септември во Будимпешта и Виена! 25% попуст Две ноќевања со појадок во Будимпешта и Виена со вклучен автобуски превоз (07.09-10.09.2017) со ТА Идеал Превоз во вредност од 6000 ден. (97 Eur) по цена од 4500 ден. (73 Eur)

Цена

4,500 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

6,000 ден.

Попуст

25%

Заштеда

1,500 ден.

Купени : 12

 • ул. Даме Груев блок 5, лок 10 (кај полициска станица Беко) 1000, Скопје

 • 078 684 392

 • idealprevoz@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 20:00

Добивате

Понудата е по лице за аранжман во Будимпешта + Виена (07.09-10.09.2017) и вклучува:

 • Две ноќевања со појадок во хотел во Будимпешта
 • Превоз со високо туристички автобус
 • Разглед на Будимпешта со локален туристички водич

*Со оваа понуда има организиран трансфер/превоз од градовите: Битола, Прилеп, Кавадарци, Неготино, Велес, Кичево, Гостивар, Тетово и Куманово


Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.09.2017 до 10.09.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна резервација по купување на купонот
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА Идеал Превоз за да се информирате за слободни места и да направите резервација
 • По купување на купонот потребно е да ја посетите ТА Идеал Превоз за да потпишете договор за патување
 • За сместување во single room потребна е доплата во агенцијата
 • Едно лице може да купи повеќе купони
 • Превозот е вклучен во понудата
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Идеал Превоз
 • Поаѓање на 07.09.2017 во 18:30 часот пред Дрво декор
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани
 • Во цената не е вклучено:
 • Крстарење по Дунав со брод - 15 евра.
 • Посета и разглед на Виена - 20 евра.
 • Патничко осигурување - 150 ден.

Опис

1 ден. СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА (07.09.2017)

Состанок со групата во 18:00 ч. на „Дрводекор“. Поаѓање за Будимпешта во 18:30 ч. Се патува преку граничниот премин Табановце и Србија. Ноќно возење со попатни одмори.

2 ден. БУДИМПЕШТА (08.09.2017)

Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Панорамски разглед на градот: Пешта – Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Андраши, Ракочи, Ваци… Парламентот, црквата Св.Стефан, мостовите на Дунав, Будим – Цитаделата, Кралската палата, црквата на кралот Матејас, Рибарската тврдина… Сместување во хотел. Слободно попладне.Вечерта, факултативно крстарење со брод под мостовите на Дунав. Aко сакате да бидете дел од најромантичниот разглед на Будимпешта, појдете на крстарење по Дунав. Крстарењето започнува од мостот “Маргит” до “Mостот на слободата” со враќање назад покрај спротивната страна.По крстарењето слободно време за прошетка низ центарот на преубавата Будимпешта.Во договор со групата враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден. БУДИМПЕШТА – ВИЕНА – ПАНДОРФ (09.09.2017)

Појадок. Слободно време за индивидуални активности во Будимпешта или можност за факултативна посета на Виена и аутлетот Пандорф. Панорамски разглед на градот::булеварот Рингштрасе, Операта, Парламентот, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург, факултативна посета на дворецот „Шенбрун“ со локален водич (дворецот Шенбрун е познатата летна Хабзбуршка резиденција, кој е изграден 1700 г. Палатата и паркот кој го опкружуваат говорат за животот на многу познати личности меѓу кои: Марија Антоанета, Моцарт, Наполеон и кралот Франц Јосиф) или слободно време за индивидуална прошетка низ центарот на Виена. Во пред вечерните часови враќање кон Будимпешта во хотел.Попатна посета на познатиот аутлет шопинг центар Пандорф. Ноќевање.

4 ден. БУДИМПЕШТА – ИНЏИЈА АУТЛЕТ ЦЕНТАР) – СКОПЈЕ (10.09.2017 )

Појадок. Напуштање на хотелот,посета на најпознатиот шопинг центар Арена плаза,заминување кон Македонија.Попатна посета на најпознатиот аутлет центар во Србија – Инџија(времетраење во договор со групата). Патувањето продолжува кон Скопје со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во ноќните часови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.