Зимска релаксација во Банско во Февруари! 15% попуст на едно ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарot во Orbilux Hotel 3* во вредност од 1984 ден. (32 eur) по цена од 1686 ден. (27 eur)

РАСПРОДАДЕНО

Зимска релаксација во Банско во Февруари! 15% попуст на едно ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарot во Orbilux Hotel 3* во вредност од 1984 ден. (32 eur) по цена од 1686 ден. (27 eur)

Цена

1,686 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,984 ден.

Попуст

15%

Заштеда

298 ден.

Купени : 12

 • str. Todorni ochi 7, Bansko 2770, Банско Бугарија

 • +359 749 95037

 • reservations@orbilux.bg

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Едно ноќевање со појадок и вечера во студио
 • Користење на СПА центарот (базен, сауна, парна бања, фитнес центар)
 • Кабловска телевизија
 • Интернет
 • Отворен паркинг
 • Транспорт до гондолата
 • Осигурување
 • Туристичка такса

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.02.2018 до 28.02.2018
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Сместувањето е во студио
 • Понудата важи при при минимум 2 ноќевања, односно потребно е да купите минимум 2 купони по лице
 • За закуп на двокреветна соба потребно е да купите два купони, односно да престојуваат две лица
 • Капацитет за сместување во студио - 2 возрасни + 1 дете до 12 години
 • Капацитет за сместување во апартман - 2 возрасни + 2 деца до 12 години, или 3 возрасни
 • Доплати:
 • За деца до 2.99 год. сместувањето е бесплатно
 • За дете од 3.99 до 12.99 год. се доплаќа 14.40 евра од ден 
 • За дете над 13 години или трето возрасно лице потребно е да купи ваучер
 • За сместување во апартман потребна е доплата од 10 евра на ден
 • Дневно изнајмување скии - 13 евра 
 • Сите доплати се вршат во хотелот на рецепција
 • Во хотелот може да се купат лифт карти
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот најдоцна до истекот на рокот истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Започнување на сместувањето со вечера на денот на сместувањето, и завршуваат со ручек на денот на напуштање на коктелот

Опис

Појадокот, ручекот и вечерата се на блок маса или по претходно изготвено сет мени, во зависност од исполнетост на капацитетите на хотелот.

Хотелот Орбилукс е лоциран на 500 метри од гондолата во Банско и на 1.5 км од стариод град на Банско. Нуди загреан внатрешен базен, ресторан, градина и интернет. Располага со модерно опремени апартмани и студија со кујна, фрижидер, трпезарија, тераса и телевизор. Во голем број од собите има и машина за перење алишта. Спа центарот во хотелот опфаќа сауна и парна бања. На располагање е и фитнес центар и место за масажи.

Ресторанот на хотелот нуди традиционална бугарска храна, сезонски јадења и мени за деца. Хотелот располага и со детско катче и соби за игри.

Во хотелот има 24 часовно обезбедување и подземен паркинг. Опрема за скијање може да се изнајми од самиот хотел.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не тука.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање си појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ