Летен одмор во Едипсос, Евиа - Грција во Септември! 17% попуст на аранжман од 7 ноќевања во двокреветна или трокреветна соба во термин по избор во Вила Темис + вклучен превоз и траект со Waikiki Travel

Цена од

5580 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

6758 ден.

Попуст

17%

Заштеда

1178 ден.

Преостанато време

Купени: 12

 • ул. Даме Груев бр.7 (локал 8), Скопје

  Одведи ме таму

  076386178

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице и вклучува 7 ноќевањa + вклучен превоз + карта за траект

Опции на понудата:

STD 1/2 ECO двокреветна соба без кујна (01.09-08.09.2022) 6,758 ден. (109 еур)
5,580 ден. (90 еур)
STD 1/2 двокреветна соба (01.09-08.09.2022) 7,378 ден. (119 еур)
6,138 ден. (99 еур)
STD 1/3 трокреветна соба (01.09-08.09.2022) 9,238 ден. (149 еур)
7,688 ден. (124 еур)
STD 1/2 ECO двокреветна соба без кујна (08.09-15.09.2022) 6,138 ден. (99 еур)
5,084 ден. (82 еур)
STD 1/2 двокреветна соба (08.09-15.09.2022) 6,758 ден. (109 еур)
5,580 ден. (90 еур)
STD 1/3 трокреветна соба (08.09-15.09.2022) 8,618 ден. (139 еур)
7,130 ден. (115 еур)
STD 1/2 ECO двокреветна соба без кујна (15.09-22.09.2022) 5,518 ден. (89 еур)
4,588 ден. (74 еур)
STD 1/2 двокреветна соба (15.09-22.09.2022) 5,518 ден. (89 еур)
4,588 ден. (74 еур)
STD 1/3 трокреветна соба (15.09-22.09.2022) 7,378 ден. (119 еур)
6,138 ден. (99 еур)

Понудата е по лице и во неа е вклучено:

 • 7 ноќeвања во Вила Темис
 • Автобуски превоз Скопје - Едипсос - Скопје
 • Траект повратна карта Глифа - Агиос Камос - Глифа
 • Туристички придружник и претставник од агенцијата за време на престојот

*Доколку користите трокреветна соба третото лице го доплаќа само превозот (60 € за возрасни лица, 40 € за деца до 12 год. бесплатно за деца до 2 години - без седиште)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.08.2022 до 01.09.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА Waikiki Travel за да го резервирате вашиот термин за патување 
 • Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни)
 • Цените се дадени по лице со вклучен превоз, за минимум 2 лица во соба
 • Доколку користите трокреветна соба се купуваат само 2 купона а третото лице го доплаќа само превозот (60 € за возрасни лица, 40 € за деца до 12 год. бесплатно за деца до 2 години - без седиште)
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време)
 • Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости а фотографиите од студијата служат за да дадат генерален впечаток на објектот за сместување
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења
 • Јачината на сигналот на интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот
 • Превоз од Скопје/Велес/Неготино/Смоквице/Гевгелија
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж
 • За овој аранжман важат Општите Услови на Патување и правните напомени на Ваикики Травел
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени
Во цената НЕ е вклучено:
 • Задолжително патничко осигурување
 • Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци
 • Туристичка Такса 0,5 центи од ден по соба (се плаќа во објектот)

Опис

Вила Темис или Хотел Темис има одлична локација во градот Едипсос. На 150м од плажа и на 5 минути пешачење до Термалните извори. Располага со 18 реновирани соби (16 двокреветни и 2 трокреветни) сите со кујна и 2 соби двокреветни (ЕКО) без кујна со поглед кон градина. Кујните се комплетно опремени и содржат (чинии, чаши, тенџере, ѓезве за кафе, шолји, прибор за јадење, лагер, отварач, сад за салата итн)
 
Програма
 • 1 ден - Состанок на групата во 23:30. Поаѓање кон Едипсос во 00:00. Попатно застанување кај Волос се симнуваат патниците за Скијатаос и продолжуваме кон Евија. Кај Глифа се качуваме на траект. за околу 30 минути пристигнуваме на островот Евија кај местото Агиос Кампос на 17км од Едипсос. Пристигнување и сместување во Едипсос
 • 2 до 7 ден - Одмор и рекреација уживање во прекрасниот Едипсос и островот Евија. Можност за посета на некој од факултативните излети: Посета на Атина, Посета на островотт Скиатос, Посета на грчките Сејшели и Лахадонисја
 • 8 ден -Напуштање на собите во 09:00 поаѓање за Скопје

За компанијата

Туристичката агенција Ваикики Травел својата приказна ја започнува во 2013 година кога двајца (тогаш) млади ентузијасти, водени од желбата да ја покажат својата љубов и желба за патувања, како и богато туристичко знаење, ќе решат да ја формираат и официјално да ја регистрираат приватната туристичка агенција (неслучајно наречена) Ваикики Травел на 28 Август како ДООЕЛ во Централниот Регистар на РМ. Агецијата низ годините растеше полека, но со сигурни и цврсти чекори, за да денес, поседува валидна лиценца А за вршење на туристичка дејност издадена од страна на надлежното Министерство за Економија на РМ. Агенцијата е исто така редовна членка на СКТМ (Стопанската Комора на Туризам на Македонија) под чии што услови работи.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.