Дестинација Македонија! АТВ авантура во Галичник! 38% попуст на off-road планинска тура со АТВ мотори по избор од Рупикапра Галичник

Цена од

2500 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4000 ден.

Попуст

38%

Заштеда

1500 ден.

Купени: 77

 • Галичник, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078 649 614 , 070 357 441

  [email protected]

Добивате

Еднодневна АТВ тура по избор:

Опции на понудата:

Тура Венец (1-2 лица) 4,000 ден. (65 еур)
2,500 ден. (40 еур)
Тура Говедарник (1-2 лица) 6,500 ден. (105 еур)
4,000 ден. (65 еур)
Тура Чавкарник (1-2 лица) 8,000 ден. (129 еур)
5,000 ден. (81 еур)

Во сите три тури е вклучено:

 • кратка обука и опрема
 • безалкохолен пијалок (вода)
 • закуска на крај на турата

Со сите тури следува дегустација на овчо галичко сирење и пита.

Повеќе за турите прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.04.2023 до 30.11.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на тел: 078 649 614 , 070 357 441
 • Возењата се организираат во договор со компанијата
 • Цената за две лица се однесува на возење на ист мотор
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или поднесете барање за поврат откако е завршена понудата, средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Пред да се започнеме турата има карток увод, обука за начинот на кој се вози, положба на тело, и доколку има прашања или потреби на возачот. Турите се лесни и почетник може лесно да се адаптира и доволно е да се има само авантуристички дух. Во секоја тура е присутен водич. Најпрво поради безбедност и насоки на патот, а потоа и за добра дружба и учење нешто ново за Галичник и Бистра. 
 
Достапни тури:

Тура „Венец“ – ви дава можност за краток период да се запознаете со убавините Бистра и e одлична шанса да го замените градскиот асфалт со чист планински воздух. Турата е во времетраење од 1-1:30 часа и ви нуди прекрасен поглед кон мијачките села и планинските предели.

Патека наречена ГоведарникЗа сите оние кои сакаат долга авантура и неповторливо доживување. Зошто Говедарник? Заради тоа што во текот на возењето осознаваме што се крие зад карпата. Говедарник и одблиску го гледаме бачилото што го носи истото име. Гледаме каков е животот таму. Одблиску се запознаваме со начинот на кој се доаѓа до познатото галичко сирење и овчото кисело млеко . Особена важност им оддаваме на овчарите кои цела сезона престојуваат токму на тоа место заедно со своите овци. Рутата е долга 21 км со времетраење од околу 3 ипол часа.

За турата Чавкарник - Уникатноста е означена во самото име, добиено поради чавките кои престојуваат во пештерата до бачилото сe до доаѓањето на овците и овчарите. Благодарејќи на пријатната температура, оваа пештера е и местото, каде се чува и созрева сирењето. Оваа тура ви овозможува поблизу да се запознаете со прекрасние предели на планината Бистра и бачилата каде што се прави најдоброто галичко сирење. Турата е долга 33 км, со времетраење од 4 и пол часа. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.