60% попуст на интензивен едномесечен курс за конверзација по Германски јазик за студенти за работа во Германија од YES International Language School во вредност од 2500 ден. по цена од 990 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2500 ден.

Попуст

60%

Заштеда

1510 ден.
 • Бул. Јане Сандански Аеродром (над Стопанска банка после Tренд на трети кат, 21 стан)

  Одведи ме таму

  070 341 699

  yes.international@yahoo.com

 • Ул. Видое Смилевски Бато, Ново Лисиче (спроти ОУ Александар Македонски)

  Одведи ме таму

  070 341 699

  yes.international@yahoo.com

 • Кисела Вода (Расадник)

  Одведи ме таму

  070 341 699

  yes.international@yahoo.com

Добивате

Интензивен едномесечен курс за конверзација по Германски јазик за студенти за работа во Германија

Опции на понудата:

Кисела Вода 2,500 ден. 990 ден.
Аеродром 2,500 ден. 990 ден.

Во понудата е вклучено:

 • Времетраење на курсот: 1 месец
 • Интензитет: 2 пати неделно по 90 мин.
 • Дополнително добивате 2 часа вежбање

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.05.2019 до 31.05.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Понудата важи за локација по избор: Аеродром или Кисела Вода
 • Термините се по договор со групата во попладневните часови од 31.05.2019
 • По договор со групата има можност за работа 3 пати неделно

Опис

 • Книга по која се работи е Schriite International. 
 • Дополнителните материјали се од училиштето.

Kако едукативен центар YES International Language School  има посебни групи за подготовка за полагање на испити за добивање на меѓународни сертификати: FCE, CAE, TOEFL, DEUTSCHZERTIFIKAT. Кај нас курсевите можат да бидат: индивидуални, редовни, интензивни, викенд, граматички, курсеви по комуникација. Покрај образовната дејност, едукативниот центар врши и преведувачки услуги и судски заверки на многу јазици.

Надополнет со дополнителни материјали, како од аспект на речникот така и од аспект на интересните податоци за говорните подрачја на соодветниот јазик. Библиотеката со која располага училиштето го прави напредокот уште поцелосен. Успехот на учениците е успех на професорот, но и на училиштето. Тоа е она што не прави различни и неконвенционални. Нашата цел не ни е да ви кажеме, нашата цел ни е да ви покажеме! Креативноста во нашите нековенционални методи проткаени со квалитет и перфекција не прават успешни во она што го работиме. Бидете и вие дел од овој уникатен тим.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.