Дестинација Македонија! Тура со едрилица на Охридското езеро! 50% попуст на обука, двочасовно едрење, појас за спасување и скипер од Sailing Macedonia во вредност од 1500 ден. по цена од 750 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! Тура со едрилица на Охридското езеро! 50% попуст на обука, двочасовно едрење, појас за спасување и скипер од Sailing Macedonia во вредност од 1500 ден. по цена од 750 ден.

img

Цена

750 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,500 ден.

Попуст

50%

Заштеда

750 ден.

Купени : 4

 • Кеј Македонија, Охрид, Македонија

 • 077563044

 • [email protected]

Добивате

Тура со едрилица на Охридско езеро за едно лице:

 • Двочасовно едрење
 • Професионален скипер
 • Кратка обука
 • Појас за спасување

*Капацитетот на една едрилица е максимум 4 лица

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена од 712 ден.

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.09.2018 до 01.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Турите се одржуваат во неработни денови, за викенд или работни денови после 16:00 часот
 • За спроведување на турата со едрилица потребна е група од минимум 2 лица
 • Капацитетот на една едрилица е максимум 4 лица
 • Понудата е наменета за возрасни и деца над 10 години
 • На располагање се повеќе едрилици
 • Во случај на лоши временски услови, можно е откажување на турата од страна на организаторот
 • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.

Опис

Experience the sailing Tour

Нашите екскурзии со едрење ќе ви овозможат едно несекојдневно искуство по кое ќе го паметите вашиот престој во Охрид. Приклучете се на оваа едриличарска авантура и дозволете им на нашите искусни скипери да ве запознаат со тајните на едрењето и езерото.

Времетраењето на оваа екскуризија е околу 2 часа и е достапна за возрасни и деца над 10 години. Бидејќи вашата безбедност е наша примарна обврска, најпрво започнуваме со кратка обука за безбедност на вода, после која на секој ќе му биде даден појас за спасување.

Испловувањето е од докот во каналот “Студенчишта”, на 10 минути пешачење од центарот на градот. Ќе едриме 1.2 наутичка милја кон запад, до црквата Св. Јован Канео, каде што ќе имате прекрасен поглед на стариот дел од градот и недопрената природа од неговата друга страна, на која се распослани неколку мали, но прекрасни плажи. Потоа ќе запловиме 2 наутички милји кон југоисток, до Претседатеската вила, која е изградена над езерото на еден див, карпест, но прекрасен предел. На нашата последна рута ќе пловиме околу 1.5 наутича милја кон север, назад до каналот Студенчишта, каде во еден момент ќе застенеме и засидриме за да се искапите во кристално чистите води на езерото, за вашето искуство да биде целосно.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ