Тура со едрилица на Охридското езеро! 34% попуст на обука, двочасовно едрење, појас за спасување и скипер од Sailing Macedonia во вредност од 1500 ден. по цена од 990 ден.

img

Цена

990 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

34%

Заштеда

510 ден.

Добивате

Тура со едрилица на Охридско езеро за едно лице:

 • Двочасовно едрење
 • Професионален скипер
 • Кратка обука
 • Појас за спасување

*Капацитетот на една едрилица е максимум 4 лица

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.05.2019 до 30.06.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Турите се одржуваат во неработни денови, за викенд или работни денови после 16:00 часот
 • За спроведување на турата со едрилица потребна е група од минимум 2 лица
 • Капацитетот на една едрилица е максимум 4 лица
 • Понудата е наменета за возрасни и деца над 10 години
 • На располагање се повеќе едрилици
 • Во случај на лоши временски услови, можно е откажување на турата од страна на организаторот

Опис

Experience the sailing Tour

Нашите екскурзии со едрење ќе ви овозможат едно несекојдневно искуство по кое ќе го паметите вашиот престој во Охрид. Приклучете се на оваа едриличарска авантура и дозволете им на нашите искусни скипери да ве запознаат со тајните на едрењето и езерото.

Времетраењето на оваа екскуризија е околу 2 часа и е достапна за возрасни и деца над 10 години. Бидејќи вашата безбедност е наша примарна обврска, најпрво започнуваме со кратка обука за безбедност на вода, после која на секој ќе му биде даден појас за спасување.

Испловувањето е од докот во каналот “Студенчишта”, на 10 минути пешачење од центарот на градот. Ќе едриме 1.2 наутичка милја кон запад, до црквата Св. Јован Канео, каде што ќе имате прекрасен поглед на стариот дел од градот и недопрената природа од неговата друга страна, на која се распослани неколку мали, но прекрасни плажи. Потоа ќе запловиме 2 наутички милји кон југоисток, до Претседатеската вила, која е изградена над езерото на еден див, карпест, но прекрасен предел. На нашата последна рута ќе пловиме околу 1.5 наутича милја кон север, назад до каналот Студенчишта, каде во еден момент ќе застенеме и засидриме за да се искапите во кристално чистите води на езерото, за вашето искуство да биде целосно.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.