60 минути едукација од областа на соколарството! 29% попуст на едукативна соколарска прошетка со пустински американски јастреб Хари + фотосесија со Едукативно Соколарски Прошетки

Цена

640 ден.

Вредност

900 ден.

Попуст

29%

Заштеда

260 ден.

Купени: 24

 • Парк шума „Гази Баба“, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078 441 488

  trajchekitanovski@yahoo.com

Добивате

60 минутна едукативна соколарска прошетка со единствената грабливка во светот што лови фамилијарно во групи - ХАРИСОН (Parabuteo unicinctus)  

Понудата е по лице за локација во Скопје и вклучува:

 • Времетраење: 60 минути
 • Локација: Парк шума Гази Баба или Кучково (по избор)
 • Запознавање на Хари (пустинскиот американски јастреб)
 • Едукативна тура од областа на соколарството
 • Професионална кратка фотосесија со Хари
 • Секој добива по 10 професионално изработени фотографии испратени на e-mail

*Дополнително, добивате прилика да го видите и да се сликате со долгоушестиот був Вања од видот на Asio otus

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.01.2021 до 30.12.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Потребни се минимум 4 лица за резервација
 • Во случај на смрт на птицата или било какво природно спречување турата ќе биде откажана

Опис

60 минутна едукација од областа на соколарството. Запознавање со единствената грабливка во светот која лови фамилијарно во групи, за разлика од сите останати грабливки кои ловат засебно и сами за себе. Одвојте еден час за нешто поразлично, за нешто несекојдневно и научете многу повеќе за американскиот јастреб Харисон (птицата со која се обавува соколарската прошетка) за соколарството во целина и за сите останати грабливки. Научете за начинот на ловот на птиците грабливки, од што им се состои и како го поминуваат еден ден, начинот на нивното размислување. Разликите помеѓу јастреб, сокол и орел и многу други работи со кои би го збогатиле вашето знаење поврзано за животните.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.