Забава за целото семејство! 25% попуст на 54 блок коцки за познатата Jenga игра со дизајн по избор + бесплатна достава во вредност од 400 ден. по цена од 299 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Забава за целото семејство! 25% попуст на 54 блок коцки за познатата Jenga игра со дизајн по избор + бесплатна достава во вредност од 400 ден. по цена од 299 ден.

Цена

299 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

400 ден.

Попуст

25%

Заштеда

101 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 45

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 505 099

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 16:00

Добивате

 • Сет коцки во боја + 2 коцки за фрлање, цена: 400 ден. 299 ден.
 • Сет коцки со бројки + 4 коцки за фрлање, цена: 400 ден. 299 ден.

Услови

 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Со оваа зделка добивате бесплатна достава низ цела Македонија во рамките на кампањата “Бесплатна Достава” или по желба можете да си го подигнете производот.
 • При комплетирање на нарачката одберете дали сакате достава или подигнување.
 • Бесплатната доставата се врши во рок од 3 до 7 работни дена.
 • Производот може да го подигнете од ул. Качанички пат бб (до Шате керамика)​ од понеделник до петок од 08:00 до 16:00ч
 • Производот може да го подигнете еден ден по купувањето после 12:00 часот.

Опис

Jenga e забавна игра со извлекување блокови од кула со коцки која бара голема физичка способност, спретност и прецизност! Оригинално создадена од Leslie Scott играта е наменета за еден или повеќе играчи. Jenga е одлична друштвена игра во која еден од играчите фрла dice коцка и треба да го извлече блокот со истата боја или бројка и да ја постави на врвот на кулата без да ја растури.

Димензиите на еден блок се 1.5 x 2.5 x 7.5 cm кулата може да се нареди во висина од 27 cm и е широка 7.5 х 7.5cm

Карактеристики на прозводот:

 • Димензии на пакување: 29 x 8 x 8cm
 • Димензии на кула: 27 x 7.5 x 7.5cm
 • Не е наменето за деца под 3 години
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ