Остани здрав! Грижа за машкото здравје! 31% попуст на ехо на простата во ПЗУ Мед-х дијагностика во вредност од 1600 ден. по цена од 1100 ден.

img

Цена

1100 ден.

Вредност

1600 ден.

Попуст

31%

Заштеда

500 ден.

 • Иван Хаџиниколов 155, Drachevo, North Macedonia

  Одведи ме таму

  076 344 343

  [email protected]

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.05.2023 до 30.06.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Ехо на простата: Ултразвукот (ехо) е безбедна, неинвазивна дијагностичка процедура која дава слики од внатрешноста на телото со користење на звучни бранови.

Вклучува употреба на мал конвертор (сонда) и ултразвучен гел кој се нанесува директно на кожата. Звучните бранови со висока фреквенција се пренесуваат од сондата низ гелот во телото. Сондата ги собира звуците кои отскокнуваат наназад и потоа компјутер ги користи овие звучни бранови за да создаде слика.

При прегледите со ултразвук не се користи јонизирачка радијација (како што се користи кај рентгенски зраци), имено нема изложување на радијација за пациентот. Поликлиника Мед – Х располага со високо софистициран ултразвук апарат. За поздрав живот исполнет со среќни моменти, навременото дијагностицирање на соодветен здравствен проблем е клучен сегмент за Вашето здравје!

За компанијата

Историја на поликлиниката Дијагностичкиот центар Мед – Х официјално започнува со работа од 28.08.2010 година.

Најпрвин почнавме со рентген и ехо дијагностика, а потоа во 2011 година се проширивме со компјутерска томографија од отворен тип.
Од 2012 година почнуваме со MRi дијагностика и мамографија. Во 2013 година го отворивме центарот за болка и физикална терапија и прераснавме во поликлиника и центар за болка. Но тука не застана нашето проширување и во 2015 година ја збогативме нашата поликлиника со интернист кардиолог. Во 2020 година отворивме консултантска амбуланта за неврохирургија. Нема да застанеме овде туку имаме нови проекти кои сакаме да ги реализираме за да го направиме животот на сите подолг и полесен.

Секојдневно работиме за да го задржиме приматот на лидери во услугите во приватното здравство во регионот. Но, и да се унапредува нивото на здравствените услуги и целокупниот здравствен систем. Професионалноста во работата на персоналот е синоним на работната култура, која создава институција вредна за почит, затоа што е чекор напред од останатите.

Секој пациент е во центарот на нашето внимание. Прецизните резултати, нивното лекување, задоволните пациенти и грижата е суштината на сите наши активности. Таа продолжува и по напуштањето на поликлиниката од страна на пациентот. Градиме пријателство со пациентите и тоа е наша и нивна најголема придобивка, која ја оддржуваме во овие години, затоа што решавањето на здравствените предизвици се наша цел.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.