2 ја следат оваа компанија


Екструдирано Ладно Цедено Сончогледово Масло Екстра Девствено (EXTRA VIRGIN)

250 ден.

Опис

Екструдирано Ладно Цедено Сончогледово Масло екстра девствено (ЕXTRA VIRGIN), филтрирано по природен пат со над 2 милиона зеолидни камења. 

Бенефити кој се достигнуваат до користење на сончогледовото масло на Biooil.

1. За срцето. Сончогледовото масло содржи повеќе од 80% мононезаситени масти што го прави добро за вашето срце. Импресивната содржина на масни киселини во сончогледовото масло помага во одржувањето рамнотежа во вашето тело.

2. За кожата. Сончогледовото масло е богато со витамин А и витамин Е кои помагаат во промовирање на здравјето на кожата. Овие витамини делуваат како антиоксиданси. Тие помагаат во обновување на оштетените клетки на кожата и ослободување од бактериите што предизвикуваат акни. Маслото е лесно и не е мрсно и затоа лесно се апсорбира во кожата без да ги блокира порите. Сончогледовото масло, исто така, делува како природен хидратантен крем и помага при лекување на сува, чувствителна кожа.

3. ENERGY BOOSTER. Додека заситените масти можат да направат да се чувствувате летаргично, незаситените масти ви даваат енергија. Тоа помага да се испушти гликоген во крвотокот од црниот дроб. Гликогенот е тип на шеќер кој обезбедува дополнителен поттик за брза енергија.

4. Дава убава коса. Сончогледовото масло помага да се омекне сувата, заматена коса и додава прекрасен сјај. Има многу лесна текстура и делува како регенератор. Можете да го масирате на скалпот еднаш неделно за мека, свиленкаста коса. Сончогледовото масло е исто така богато со гама алфа линоленска киселина (GLA) која спречува опаѓање на косата и често се користи како третман.

5. Го зајакнува вашиот имунолошки систем. Сончогледовото масло е богато со антиоксиданси и исто така ги зајакнува клеточните мембрани, што им отежнува навлегување на бактерии и вируси во телото. Ја зголемува способноста на телото да ги заштити инфекциите. Сончогледовото масло, исто така, содржи протеин кој помага во изградбата и поправката на ткивата и разните ензими потребни за здраво функционирање.

6. Го подобрува варењето. Можеби не сте знаеле, но вашето масло за јадење може да биде причина за вашите дигестивни проблеми. Здраво масло за јадење е она што е богато со мононезаситени масти (MUFAs). Сончогледовото масло е исклучително лесно, лесно се вари и подобро се апсорбира во вашиот дигестивен тракт. Сончогледовото масло, исто така, има благи лаксативни својства што можат да помогнат да се спречи запек.

Детали за испорака

Испорака

  • Достава за сите нарачки под 1500 денари е 120 денари
  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари
  • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 076 221 166
  • Види ја продавницата на "Bio Oil" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Биооил е компанија чија дејност е производство на 100% природни ладни цедени масла. Маслата се произведени во Македонија и се висококвалитени производи.

Поради технологијата со која се изработени и хранливите материи од сончогледовото семе што ги поседуваат, маслата носат повеќекратни придобивки за целото семејство и ги прават значително погодни за користење за нега на кожата.

Овие органски сончогледови масла содржат повеќе од 80% мононезаситени масти што ги прави добри за срцето. Импресивната содржина на масни киселини во сончогледовото масло помага да се одржи рамнотежата во вашето тело. Покрај тоа, не содржат заситени масти, што помага да се контролира нивото на холестерол во вашето тело.

Маслата на Биооил не содржат тешки метали, пестициди, адитиви или конзерванси. Дополнително, исполнуваат висок сертификат ХАСАП и дозвола за работа од АХВ која го контролира квалитетот на производите. 

Производите се спакувани во темно стакло за да се заштити маслото од сончевите зраци со што ги задржува природните својства

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.