Eлектричен велосипед Yunbike Xiaomi + 1 година гаранција

39990 ден.

23990 ден.

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

Карактеристики на производот:

 • Електричен мотор: Brushless Motor Yun Bike 36V 180 W
 • Моќност на мотор: 180 W (peaks at 250 W) – во одреден момент може да достигне и до 250 W
 • Максимална брзина до 25 km/h
 • Режим на брзина: Автоматско префрлување на 5 брзински режими (OFF / ECO / NORMAL / SPORT / ON)
 • Километри: 75 км (максимална километража), 25 км (максимална километража со механички погон)
 • Интелигентен ECU систем за контрола: Bluetooth
 • Кочници: Formula C1
 • Батерија: SAMSUNG, кутија од алуминиумски легури, 2 USB излез, 8 нивоа на заштита на батеријата
 • Време на полнење: 2,5 до 3 часа
 • Систем за контрола на движење
 • Поддршка за Android и iOS
 • Велосипедски фарови
 • Вртежен момент: 30 Nm
 • Материјал од алуминиумска легура
 • Тежина 16 kg (вклучувајќи ја и батеријата)
 • Димензии: 151 x 56 х 85 cm
 • Големина на гуми: 20 x 1-1 / 8 “
 • Максимално оптоварување: 120 кг
 • Боја: Бела
 • Систем за контрола на движење
 • Поддршка за Android и iOS
 • Склопен 80% од велосипедот
 • Дополнителни алатки за да се склопи целиот велосипед: батерија на полнење x 1, x 2 педали, клуч за заклучување на батеријата x 2, инбус x 1, приклучок за телефон × 1, предно крило, задно крило и багажникот.
 • YunBike C1 е модерен електричен велосипед, со кој може лесно и брзо да се движите низ градот за да ги завршите секојдневните обврски.

  Издржлива рамка и моќен мотор

  Велосипедот има цврста алуминиумска рамка, удобни 20-инчни тркала, електричен помошен систем кој се состои од електричен мотор, батерија 5.2 Ah и електронска единица за контрола на енергијата.

  Практично управување со возењето

  Постојат 5 брзински режими кои му се достапни на велосипедистот (OFF, Eco, NORMAL, SPORT, ON), како и управување со статусот на велосипед преку официјална апликација. Покрај тоа, вградениот акцелерометар и жироскоп го одредуваат режимот на возење и наклонот на патот, доколку е потребно, вклучувајќи го и електричниот мотор.

  75 км на едно полнење

  Моторот се активира со притиснување на специјалното копче за управување. Максималната километража од едно полнење на батеријата е 75 километри.

  5 брзински режими и нивно лесно префрлување 

  Интелигентниот механички погонски систем на велосипедот ги разбира вашите потреби додека возите. Велосипедот има 5 брзински режими, кои лесно се префрлаат.

  100% – одмор
  75% – без многу напор
  50% – удобно возење
  25% – лесна физичка работа
  0% – активна физичка работа

  8 нивоа за заштита на батериите

  Заштита од висока температура
  Заштита од краток спој
  Високо-тековна заштита при полнење на уредот
  Високонапонска заштита при полнење на други уреди
  PTC заштита
  Пренапонска заштита
  Анти-обратна заштита
  Заштита од преголемо празнење на батеријата

  Вклучете ги светлата за безбедност

  На предните фарови има 2 режими на работа на светлата.

  Фаровите со литиумска батерија, обезбедуваат многу добра видливост на патот во темница и во текот на денот, водејќи сметка за вашата безбедност.

ПОДИГНУВАЊЕ

Производот може да го подигнете од локациите на "Авио Трејд". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот..
Види ги сите промоции и производи од "Авио Трејд" овде
Купениот производ може да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

Испорака

Оваа компанијата нуди бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден.
Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.