18% попуст на електрична сушара за алишта од 230W + 1 година гаранција + 1 година гаранција во вредност од 3000 ден. по цена од 2449 ден.

РАСПРОДАДЕНО

18% попуст на електрична сушара за алишта од 230W + 1 година гаранција + 1 година гаранција во вредност од 3000 ден. по цена од 2449 ден.

Цена

2,449 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,000 ден.

Попуст

18%

Заштеда

551 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 2

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 505 099

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 16:00

Добивате

Електрична сушара за алишта од 230W + 1 година гаранција + бесплатна достава


Услови

 • Испораката се врши во рок од 3 до 7 работни дена.
 • Производот може да го подигнете од ул. Качанички пат бб еден ден по купувањето, од понеделник до петок од 12:00 до 16:00ч.
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!

Опис

Карактеристики на производот:

 • Моќност: 230W
 • 20 грејни шипки
 • Материјал: Алуминиум
 • Димензии на производ: 147 x 54 x 94 cm
 • Димензии на пакување:  115 x 57 x 6 cm
 • Тежина на производ: 3.30 kg
 • Капацитет на сушење 10 kg
 • IP Degree: IP X1
 • Електричен напон: AC 220-240V
 • Модел: PT/EV 230
 • Идеална за сушење алишта во минимални просторни услови

Пред користење на овој производ, Ве молиме внимателно прочитајте ги следниве инструкции.

1. Предупредување:

 1. Овој производ треба да се инсталира и користи надвор од бања, или места што лесно може да се испрскаат со вода.
 2. Ако приклучниот кабел е оштетен, мора да биде заменет од страна на производителот, овластен сервисер или лице квалификувано за таа работа, со цел да се избегне оштетување.
 3. Овој уред може да се користи од страна на деца на возраст од 8 и повеќе години, како и од лица со намалени физички или ментални способности или со недостаток на искуство и знаење, ако тие се под надзор или добиваат инструкции во врска со употребата на овој апарат на безбеден начин и ги разбираат опасностите на кои можат да се изложат
 4. Децата не смеат да играат со апаратот.
 5. Чистење и одржување на апаратот не треба да го прават деца без надзор.
 6. Овој уред е наменет само за сушење на алишта што се перат во вода.
 7. Забрането е да суши свилена ткаенина
 8. Во рок од 5 минути по вклучување, цевките ќе достигнат константна температура од 45-50 степени, која ќе достигне и до 60 степени работна температура откако ќе се пружат алишта за сушење.
 9. Не користете го уредот за сушење на алишта со слаба отпорност на топлина. Во тој случај ставете ги на чист пешкир за да се сушат индиректно.
 10. Заради сигурност и заштеда на енергија, Ве молиме да алиштата рачно ги исцедите пред нивно пружање.
 11. Овој производ треба да биде опремен со фиксен кабел и копче за исклучување и да биде приклучен во апарат што обезбедува заштита од преоптеретување.
 12. Овој производ треба да се приклучи на струја со волтажа и напон што одговара на погоре наведените податоци.
 13. Забрането е да се користи производот кога грејните елементи или додатоци се оштетени.
 14. Овој производ доаѓа со соодветен приклучок и три жичен кабел. И мора да биде приклучен за заземјен штекер за да се избегнат евентуални ризици.
 15. Ако надворешниот кабел треба да се поправи, апаратот треба целосно да се исклучи од струја.

2. Составни делови и функции:

 1. Кабел - За поврзување во струја.
 2. Копче за вклучување - ON (Се вклучува) / OFF (Се исклучува).
 3. Ногарки - За обезбедување и стабилност на сушарата.
 4. Зона на греење - За сушење на алишта, пешкири, чорапи итн.

3. Инструкции за употреба на производот:

 1. При користење на сушарата треба да се следат сигурносните препораки за употреба и да се избере соодветен приклучок за струја.
 2. Раширете ги ногарките во правец означен на сликата. Откако сушарата ќе се постави стабилно, вклучете го копчето ON, за да почне да работи.
 3. Кога ќе завршите со користење, соберете ги ногарките и крилата за полесен пристап.

4. Како да се исчисти електричната сушара за алишта:

 1. Пред чистење, Ве молиме бидете сигурни дека апратот е исклучен од струја и дека сушарата е оладена.
 2. Не дозволувајте сушарата, кабелот, приклучокот да се потопат или дојдат во допир со вода.
 3. Внимавајте електричниот приклучок секогаш да биде сув.
 4. Избришете ја сушарата со влажна крпа, а потоа употребете мека крпа за да се исушат цевките. Забелешка: Никогаш не користете метална жица или други груби крпи за чистење на цевките, за да се избегнат евентуални оштетувања на површината на цевките.

5. Имплементација на стандарди:

Проблем: Електричната сушара не работи:

 • Причина: Кабелот не е приклучен.
 • Решение на проблемот: Проверете го приклучокот за струја.
 • Причина: Копчето за старт не е вклучено.
 • Решение на проблемот: Свртете го копчето на ON.
 • Причина: Кабелот е оштетен.
 • Решение на проблемот: Да се замени кабелот од стручни лица.

5. Забелешка:

 1. Во случај на било какви технички разлики, податоците се однесуваат на актуелниот производ.
 2. Системот за напојување со електрична енергија мора да биде обезбеден со апарат за заштита од преоптоварување
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.