Најдобрата корејска козметика од ELLOXY! До 50% попуст на производ по избор од брендовите Cosrx, Purito, Some By Mi, Pyunkang Yul, Heimish, Missha, Farm Stay, One Thing, Eyenlip или Innisfree

img

Цена од

715 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

894 ден.

Попуст

20%

Заштеда

179 ден.

Купени: 2

 • Пандил Шишков бр. 1, Аеродром, Скопје,

  Одведи ме таму

  071 443 305

  [email protected]

Добивате

Повеќе за производите прочитајте во делот ОПИС, за доставата во делот УСЛОВИ
 

Опции на понудата:

EYENLIP Cica Calming Sun Cream Spf 50 +++ 50ml 894 ден. 715 ден.
EYENLIP Peptide P8 Cream 50g 1,105 ден. 884 ден.
EYENLIP PH CICA Cleansing Oil 150ml 946 ден. 757 ден.
EYENLIP Ceramide Rice Cleansing Foam 100ml 514 ден. 411 ден.
EYENLIP Niacin Vita B Squeeze Ampoule 30ml 999 ден. 799 ден.
EYENLIP Blemish Vita C Squeeze Ampoule 30ml 999 ден. 799 ден.
SOMEBYMI Bye Bye Blemish Vita Tox Brightening Bubble Cleanser 120g 1,250 ден. 799 ден.
SOME BY MI BYE BYE BLACKHEAD 30 Days Miracle Green Tea Tox Bubble Cleanser 120g 1,090 ден. 799 ден.
ONE THING Centella Moisturizing Sunscreen 50ml 1,199 ден. 959 ден.
ONE THING Artemisia Capillaris Extract 150ml 1,160 ден. 928 ден.
ONE THING Houttuynia Cordata Extract 150ml 1,160 ден. 928 ден.
ONE THING Centella Asiatica Extract 150ml 1,160 ден. 928 ден.
SOMEBYMI YUJA NIACIN 30 Days Miracle Brightening Toner 150ml 1,338 ден. 937 ден.
MISSHA Super Aqua Ultra Hyalron Cleansing Foam 200ml 798 ден. 638 ден.
Missha All-around Safe Block Aqua Sun Spf50+/pa+++ 50ml 949 ден. 759 ден.
FARM STAY Ceramide Firming Facial Cream 50ml 920 ден. 736 ден.
HEIMISH All Clean White Clay Foam 150g 665 ден. 532 ден.
PYUNKANG YUL Sleeping Mask 120ml 1,360 ден. 952 ден.
PYUNKANG YUL Acne Spot Patch Super Thi 350 ден. 175 ден.
INNISFREE Аnti-aging serum sunscreen 40ml 1,865 ден. 1,119 ден.
INNISFREE No-Sebum Setting Spray 50.5g 1,307 ден. 850 ден.
COSRX Hyaluronic Hydra intensive cream 100ml 1,490 ден. 1,117 ден.
COSRX Ultimate Nourishing Rice Overnight Mask 60 ml (Renew) 1,299 ден. 883 ден.
COSRX Acne Pimple Master 24 patches (1 парче) 330 ден. 238 ден.
PURITO Centella Green Level Calming Toner 200ml 1,418 ден. 1,063 ден.
PURITO Centella Unscented Eye Cream 30ml 908 ден. 681 ден.
PURITO From Green Cleansing Oil 200ml 1,350 ден. 1,012 ден.
PURITO Dermide Cica Barrier Sleeping Pack 1,260 ден. 945 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.11.2022 до 30.11.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Доставата не е вклучена во цената и изнесува 135 ден. (се доплаќа при прием на пратката)
 • По купување на купонот испратете ги податоците за достава на e-mail: [email protected] (име, презиме, адреса, телефонски број и кодовите од купонот)
 • Доколку имате нарачка над 1200 ден, доставата е бесплатна
 • Доставата се врши во рок од 2-3 работни дена
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

COSRX Hyaluronic Hydra intensive cream 100ml

Овој интензивно хидрантен крем ја зголемува содржината на влага во кожата и ја задржува внатре, заштитувајќи ја вашата кожа од понатамошно губење на влажноста, додека ја балансира содржината на вода и маснотии во вашата кожа. Со масло од волчји трн обезбедува хранливи витамини и амино киселини, тој е одличен антиоксидант кој помага да се обноват клетките и да се забават знаците на стареење.

COSRX Ultimate Nourishing Rice Overnight Mask 60 ml (Renew)

Маската за спиење содржи 65% екстракт од ориз и други природни состојки за осветлување, потхранување и навлажнување на кожата додека спиете. Анти-бактериските и антиинфламаторните ефекти на прополисот совршено функционираат за иритирана кожа. Функционалната состојка за белеење го подобрува тенот на кожата.Може да се користи како маска за спиење, маска за миење или крем.

COSRX Acne Pimple Master 24 patches (1 парче)

Хидроколоидните лепенки кои ги штитат акните од секундарни инфекции и ги спречуваат од понатамошно развивање. Достапни се во различни големини, лепенките ја покриваат погодената област и апсорбираат вишок себум за да овозможуваат брзо лечење на акните. Нанесете на чиста кожа пред нанесување на есенција или хидратантен крем.

PURITO Centella Green Level Calming Toner 200ml

Формулиран со пантенол, екстракт од хамамелис и 10% екстракт од centella asiatica, овој тонер обезбедува интензивна хидратација и ја смирува кожата од надворешни агресори. Не содржи штетни хемикалии и конзерванси.

PURITO Dermide Cica Barrier Sleeping Pack

Оваа маска за спиење е формулирана со екстракт од Centella Asiatica, церамид, сквалaн и хијалуронска киселина за зајакнување на кожната бариера. Формира заштитен филм за хидратација над кожата и го спречува губењето на влажноста додека спиете.Во текот на ноќта, ја смирува кожата која е исцрпена од штетните УВ зраци и други надворешни влијанија.Не содржи штетни состојки, погоден за чувствителна кожа и трудници.

PURITO Centella Unscented Eye Cream 30ml

Лесен крем кој ја одржува младешката кожа околу очите намалувајќи ја појавата на фини линии и брчки. Содржи пантенол и церамид, кои ја прават кожата хидрирана и полна, екстракт од centella asiatica за смирување и четири типа на пептиди кои стимулираат производството на колаген.

PURITO From Green Cleansing Oil 200ml

Нежно масло за чистење кое темелно ги отстранува сите нечистотии растворливи во масло, креми, креми со заштитен фактор и тешка шминка, без да предизвика иритација.Збогатено со пет вида на есенцијални масла од природно потекло кои ја растопуваат шминката, притоа ја хидрирајќи ја деликатната кожа.Одличен е за отстранување на тешка, мрсна шминка и крема со заштитен фактор, без иритација и чувство на пецкање.

EYENLIP Cica Calming Sun Cream Spf 50 +++ 50ml

Иновативен смирувачки крем за сончање кој ја одржува кожата здрава од оштетување од УВ зраци, со својата влажна апликација и нелеплива завршница. Формулиран е со екстракт од Centella Asiatica, кој хидрира, се бори со чешање, црвенило и воспаление на кожата. Исто така, го стимулира создавањето на природен колаген, зголемувајќи ги заштитните функции на кожата и затегнувајќи ја.

EYENLIP Peptide P8 Cream 50g

Синтетички пептид составен од 4 аминокиселини кој е многу корисен за кожата. Спречува акутни воспалителни реакции, спречува оштетување на гликозата, го промовира растот на сврзното ткиво. Помага за зголемување на производство на колаген во кожата, содржи екстракт од овошна киселина за отстранување на мртвите клетки од кожата, благо помага да се одржи кожата чиста и светла (AHA). Содржи бетаин салицилна киселина, која помага да се отстрани мртвата кожа, да се контролира прекумерниот себум и да се подобри тонот на кожата (БХА).

EYENLIP PH CICA Cleansing Oil 150ml

PH CICA Cleansing Oil е хипоалергено масло со одлична моќ за чистење и комплекс од цика,  ги содржи само активните состојки во centella asiatica, што е ефикасно за чувствителна кожа. Исто така, помага во хидратација, смирување на кожата и спречува оштетување на кожата со екстракт од лист од чајно дрво.

EYENLIP Ceramide Rice Cleansing Foam 100ml

Содржи природни компоненти како екстракт од аспергилус - ферментиран ориз, кој помага во регенерација на кожата, одржување на чиста кожа преку чистење на текстурата, ја смирува и заштитува чувствителната кожа, мека кремаста пена која спречува иритација на кожата и овозможува хидратација. Екстрактот од ориз помага во регенерација на кожата,  има длабоко хидратантен, хранлив и омекнувачки ефект.

EYENLIP Niacin Vita B Squeeze Ampoule 30ml

Содржи 4% ниацинамид за да ја осветли безживотната кожа и да го изедначи тенот. Ампула има двојна функција за избелување на хиперпигментации и против брчки, ја смирува и ја навлажнува кожата. Лесно се нанесува и брзо се апсорбира.

EYENLIP Blemish Vita C Squeeze Ampoule 30ml

Содржи витамински деривати кои и даваат еластичност на слабата кожа. Помага во ублажување на пеги, флеки, хиперпигментации, преку супресирање на производството на меланин за одржување на чиста кожа. Ампулата има двојна функција осветлување на тенот + намалување на појавата брчки, лесно се нанесува, брзо се апсорбира и не е леплива.

SOME BY MI Bye Bye Blemish Vita Tox Brightening Bubble Cleanser 120g

Освежувачкото средство за чистење, формулирано со екстракт од јуја, зелена мандарина Jeju и 18 видови витамини за да ја осветли кожата, додека малите гранули од коњак обезбедуваат нежна ексфолијација. Намачкајте и масирајте на кожата три до пет минути за да овозможите неговите фини меурчиња да ја исчистат кожата.

SOME BY MI BYE BYE BLACKHEAD 30 Days Miracle Green Tea Tox Bubble Cleanser 120g

SOME BY MI Bye Bye Blackhead 30 Days Miracle Green Tea Tox Bubble Cleanser нежно ги растопува црнките и нечистотиите. Составен е од 16 состојки на чај, вклучувајќи зелен чај и природен извор на BHA. Овој чистач за лице ја ексфолира, осветлува кожата и ги затегнува порите. Резулатот е свежа, сјајна и мазна кожа.

SOME BY MI YUJA NIACIN 30 Days Miracle Brightening Toner 150ml

SOME BY MI Yuja Niacin 30 Days Miracle Brightening Toner е лесен тонер направен со 90% екстракт од јуја за да ја негува, хидрира и осветлува кожата. Изобилува со витамин Ц и содржи 5% ниацинамид кои помагаат во исчезнување на хиперпигментациските акни, дамки, црнки и лузни, подобрувајќи го тонот и структурата на кожата. Ја прави кожата да се чувствува свежа, еластична и хидрирана

ONE THING Centella Moisturizing Sunscreen 50ml

Ефикасно се спротивставува на УВ зраците притоа ја одржува кожата смирена и хидрирана. Овој физички крем за заштита од сонце со SPF 50 PA ++++ е формулиран со висока концентрација на екстракт од centella asiatica. Лесна и немaсна формула која не остава бели траги. Кремот за заштита од сонце е безбеден, не содржи 20 штетни состојки како парабени и синтетички мириси. 

ONE THING Artemisia Capillaris Extract 150ml

Концентрираниот екстракт од Artemisia Capillaris ја смирува кожата и и дава здрав сјај. Овој повеќенаменски, концентриран тонер обезбедува влажност и хранливи материи балансирајќи ја целокупната состојба на кожата. Концентрираниот екстракт може да се користи самостојно како тонер или во мешавина со други производи за нега на кожата. Само со природни состојки, без додадени парабени и феноксиетанол.

ONE THING Houttuynia Cordata Extract 150ml

Екстрактот Houttuynia Cordata, познат и како Eoseongcho Extract, помага да се отстранат нечистотиите, длабински да се исчистат порите и да се смири проблематичната кожа или кожа склона кон акни. Богат со амино киселини, има антиоксидантни својства кои ја одржуваат кожата здрава и еластична. Може да се користи како тонер за додавање влажност на кожата или да се меша со други производи за да се зајакнат нивните ефекти.

ONE THING Centella Asiatica Extract 150ml

Чистиот екстракт од Centella Asiatica (95%) помага за смирување, зајакнување и обновување на бариерата на кожата и ја одржува вашата кожа чиста. Концентрираниот екстракт може да се користи како тонер Centella или да се меша со други производи за да се зајакнат нивните ефекти.

MISSHA Super Aqua Ultra Hyalron Cleansing Foam 200ml

Пена за длабинско чистење која содржи комплекс од 10 видови на хијалуронска киселина и создава долготрајна хидратација. Нежно и моќно пенливо средство за чистење кое содржи 10 видови на хијалуронска киселина кои продираат низ повеќе слоеви на кожата и ја одржуваат хидрирана. Се препорачува за: чувствителна кожа која има потреба од длабинско чистење.

MISSHA All-around Safe Block Aqua Sun Spf50+/pa+++ 50ml

Формулиран со SPF50+ PA +++ ги блокира и UVA и UVB зраците, овој крем за сончање има лесна и нелеплива гел формулација која се чувствува како освежување на кожата.  Оваа освежувачка формула базирана на вода обезбедува освежување, хидрирање и намалување на дамките и знаците на старење на кожата. Дневна крема за заштита од сонце која е отпорна на вода и пот.

FARM STAY Ceramide Firming Facial Cream 50ml

Високо концентриран крем за лице кој го враќа балансот на масло и вода во кожата.Изобилува со церамид кој формира бариера за влажност, го спречува губењето на влажноста на кожата и ја омекнува текстурата на кожата. Ја хидрира кожата и ја прави полна, што помага да се намали појавата на фини линии.Тип на кожа: мрсна и комбинирана кожа, зрела, нормална, сува и чувствителна.

FARM STAY Oil-Free Uv Defence Sun Cream 70ml

Нежна крема со максимално ниво на заштита од УВ зраци. Кремот за заштита од сонце UV Defence  брзо се апсорбира на кожата, не остава мрсни траги и пријатно навлажнува. Оваа крема активно го храни епидермисот со есенцијални состојки кои обезбедуваат зајакнување и заздравување на клеточно ниво.

HEIMISH All Clean White Clay Foam 150g

Веројатно најважниот чекор во секоја рутина за нега на кожа, оваа пена за чистење ги отстранува сите нечистотии! Состојката на Амазонската бела глина го намалува себумот, кокосовото масло ја хидрира кожата, трите вида на хијалуронска киселина ја подобруваат хидратацијата и маслото од  билката цитрус инфузирано со 10 видови природни масла ги отстрануваат токсините.

PYUNKANG YUL Sleeping Mask 120ml

Маска за спиење која ја измазнува на кожата, го зголемува нивото на влажност, создавајќи еластичен, росен изглед следниот ден.Збогатена со церамид за да ја надополни деликатната кожа со влажност, зајакнувајќи ја бариерата на кожата. Дополнително е збогатена со PHA добиен од овошје и екстракт од кора од бела врба за благо ексфолирање на кожата.

PYUNKANG YUL Acne Spot Patch Super Thi

Ултра тенки хидроколоидни тркалезни лепенки кои помагаат  за брзо лекување на акните или црнките. Лепенката е водоотпорна, ги минимизира лузните преку одржување на влажноста на кожата.Овие хигиенски лепенки имаат внатрешен круг за да спречат секундарна инфекција кога лепенката се отстранува со рака. Пакување: 10mm x 15ea

INNISFREE Аnti-aging serum sunscreen 40ml

Екстрактот од лист од рузмарин има антиоксидантно дејство и овозможува спречување на појавата на знаци за стареење. Текстурата е направена со технологија на УВ филтер слична на вода, така што овој серум  е хидратантен и ја смирува кожата. Ова е тројна функционална крема за сончање со придобивки против брчки и осветлување на кожата.

INNISFREE No-Sebum Setting Spray 50.5g

Тенкиот слој за фиксирање кој содржи фиксирачки полимер кој цврсто ја задржува шминката да трае подолго време.Природните минерали од Јеју и нане помагаат да се контролира рамнотежата на масло-вода на кожата. По нанесувањето на шминка, затворете ги очите и лесно испрскајте го целото лице на растојание од 20-30 см. Користете го и пред или за време на шминкањето за да ја подобрите моќта дејството на спрејот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.