30% попуст на пакет од 4 тренинзи со електро-мускулна стимулација (EMC) + 5 антицелулитни масажи од XBody Skopje Impulse Studio во вредност од 5450 ден. по цена од 3790 ден.

Вредност

5450 ден.

Попуст

30%

Заштеда

1660 ден.

Преостанато време

 • Ул. Миле Поп Јорданов бр.37А, Скопје

  Одведи ме таму

  076360595, 077612107, 076360595

  xbodyimpulsestudio@gmail.com

Добивате

Пакет на 4 тренинзи со електро-мускулна стимулација (ЕМС) + 5 антицелулитни масажи од XBody Skopje Impulse Studio

 • Времетраење на еден тренинг: 20 мин. (еднакво ефикасна како и 3 тренизи од 90 минути со средна тежина)
 • Во понудата е вклучено: пододело и пешкир 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.05.2019 до 15.06.2019
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Динамиката на тренинзите и масажите е во договор со компанијата
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

Фитнес без тежини. Импулс (ЕМС) тренингот ја намалува телесната маст, ги гради вашите мускули, ја зголемува вашата издржливост и сила, го обликува вашето тело,го топи целулитот,ја затега кожата,го подобрува крвотокот и е нежна на вашите зглобови. Побарајте побрзо (ЕМС) тренинг за да ја постигнете посакуваната фигура. (ЕМС) -тренингот со целото тело активира над 90% од влакната на мускулите во исто време за време на секоја контракција! Тоа ја подобрува внатрешната и меѓуклеточната координација. Затоа, тренингот создава ефект многу побрзо и поефикасно од обичен тренинг.

Предности:

 • Погоден за сите возрасти и физичка спремност - без разлика дали сте почетник или спортист
 • Загарантирано зголемување на кондицијата и издржливоста за околу 70%
 • Вежбањето со електрична мускулна симулација има до 18 пати поголем ефект од конвенциоалниот начин на вежбање во теретана
 • 20 минутна вежба на XBODY е еднакво ефикасна како и 3 тренизи од 90 минути со средна тежина
 • Заштедувате време, а сепак загарантирано ќе ја постигнете својата цел
 • Персонални тренинзи
 • Не носите опрема за тренинг, студиото располага со комплетна опрема која ви е потребна за време на тренингот
 • Првите резултати се видливи после 4-5 тренинзи

Со секој XBODY тренинг се согоруваат околу 500 калории за 20 минути, во следните 4-6 часа ќе согорите и до 1200 калории, 48 часа после вашиот тренинг и до 4000 калории ќе се стопат од вашето тело.

Тајната е во благите и целосно безбедни електрични импулси кои го зголемуваат бројот на мускулни контракции и го прават секој тренинг повеќекратно поефикасен. Поради тоа со само 20 минути IMPULSE FITNESS тренинг ќе постигнете резултати како да сте тренирале неколку часа обичен тренинг.

Зошто (ЕМС) тренингот е поефикасен од стандардниот тренинг дознајте повеќе во XBODY IMPULSE FITNESS STUDIO

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.