30% попуст на пакет од 4 тренинзи со електро-мускулна стимулација (EMC) + 5 антицелулитни масажи од XBody Skopje Impulse Studio во вредност од 5450 ден. по цена од 3790 ден.

Вредност

5450 ден.

Попуст

30%

Заштеда

1660 ден.

Купени: 2

 • Ул. Миле Поп Јорданов бр.37А, Скопје

  Одведи ме таму

  076360595, 077612107, 076360595

  xbodyimpulsestudio@gmail.com

Добивате

Пакет на 4 тренинзи со електро-мускулна стимулација (ЕМС) + 5 антицелулитни масажи од XBody Skopje Impulse Studio

 • Времетраење на еден тренинг: 20 мин. (еднакво ефикасна како и 3 тренизи од 90 минути со средна тежина)
 • Во понудата е вклучено: пододело и пешкир 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.06.2019 до 15.07.2019
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Динамиката на тренинзите и масажите е во договор со компанијата

Опис

Фитнес без тежини. Импулс (ЕМС) тренингот ја намалува телесната маст, ги гради вашите мускули, ја зголемува вашата издржливост и сила, го обликува вашето тело,го топи целулитот,ја затега кожата,го подобрува крвотокот и е нежна на вашите зглобови. Побарајте побрзо (ЕМС) тренинг за да ја постигнете посакуваната фигура. (ЕМС) -тренингот со целото тело активира над 90% од влакната на мускулите во исто време за време на секоја контракција! Тоа ја подобрува внатрешната и меѓуклеточната координација. Затоа, тренингот создава ефект многу побрзо и поефикасно од обичен тренинг.

Предности:

 • Погоден за сите возрасти и физичка спремност - без разлика дали сте почетник или спортист
 • Загарантирано зголемување на кондицијата и издржливоста за околу 70%
 • Вежбањето со електрична мускулна симулација има до 18 пати поголем ефект од конвенциоалниот начин на вежбање во теретана
 • 20 минутна вежба на XBODY е еднакво ефикасна како и 3 тренизи од 90 минути со средна тежина
 • Заштедувате време, а сепак загарантирано ќе ја постигнете својата цел
 • Персонални тренинзи
 • Не носите опрема за тренинг, студиото располага со комплетна опрема која ви е потребна за време на тренингот
 • Првите резултати се видливи после 4-5 тренинзи

Со секој XBODY тренинг се согоруваат околу 500 калории за 20 минути, во следните 4-6 часа ќе согорите и до 1200 калории, 48 часа после вашиот тренинг и до 4000 калории ќе се стопат од вашето тело.

Тајната е во благите и целосно безбедни електрични импулси кои го зголемуваат бројот на мускулни контракции и го прават секој тренинг повеќекратно поефикасен. Поради тоа со само 20 минути IMPULSE FITNESS тренинг ќе постигнете резултати како да сте тренирале неколку часа обичен тренинг.

Зошто (ЕМС) тренингот е поефикасен од стандардниот тренинг дознајте повеќе во XBODY IMPULSE FITNESS STUDIO

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.