Ослободете се од стресот и болката со едночасовно уживање! 50% попуст на масажа-рефлексотерапија на цело тело + масажа на лице и глава во центар за здраво тело Ендовеликус во вредност од 1500 ден. по цена од 750 ден.

Цена

750 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

50%

Заштеда

750 ден.

Купени: 2

 • Ул. Виенска бр.4

  Одведи ме таму

  02/6144 005; 075 477 317

  endovelikus@hotmail.com

Добивате

Масажа со рефлексологија на цело тело (50min) + масажа на лице или глава (10min) 

*При масажата се користи бадемово масло со витамин Е и D

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.07.2019 до 30.08.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходна резервација
 • Пауза во работното време: пон-пет од 14 до 16 часот

Опис

Масажа – рефлексотерапија на цело тело во Центарот за здраво тело Ендовеликус се изведува од страна на дипломиран кинезитерапевт.

Рефлексотерапија е специјален вид на масажа при која се третираат одредени зони кои се соодветни за одделни органи и делови на телото. Со овој медицински метод, преку масажа на телото се делува на рефлекторните точки за подобрување на психо-физичката состојба на организмот.

На овој начин, преку делување на активните точки на телото, тоа се ослободува од напнатата мускулатура, се подобрува тонусот на мускулите, има зголемена циркулација и се подобрува психофизичката функција на организмот и еластичноста на кожата.

Со помош на рефлексотерапијата се зголемува движењето на лимфата за 8 пати повеќе споредено со мирување. По извршување на масажата бројот на еритроцитите и количината на хемоглобинот се зголемува. Масажата помага и за отстранување на млечната киселина во мускулите. Со оваа масажа исто така се прошируваат периферните садови, се засилува крвотокот од внатрешните органи кон кожата и мускулите, а тоа ја подобрува работата на срцето.

Третманите и вежбите во центарот ги изведуваат:

 • Магдалена Николовска: Дипл. кинезитерапевт
 • Димитар Николовски: Физиотерапевт - рехабилитатор

Центар за здраво тело "Ендовеликус" се занимава со примена на кинезитерапија во рехабилитација на различни видови заболувања, проблеми и рекреативно вежбање.

Во Ендовеликус се организираат кинезитерапија - вежби, индивидуални вежби и различни видови на масажа:

 • Тонизирачки масажи
 • Релаксирачки масажи
 • Антицелулитни масажи
 • Масажа на лице и глава
 • Масажа на трудници
 • Ароматерапија
 • Масажа за различни типови на болка
 • Лимфна дренажа

Ендовеликус организира и рехабилитациони третмани во домашни услови.

Третманите и вежбите во центарот ги изведуваат:

 • Магдалена Николовска: Дипл. кинезитерапевт
 • Димитар Николовски: Физиотерапевт - рехабилитатор
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.