Блескаво лице во студените зимски денови! 51% попуст на третман на лице со радио фрекфентни бранови за лифтинг и брза ревитализација во "Energi Studio" во вредност од 1300 ден. по цена од 639 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Блескаво лице во студените зимски денови! 51% попуст на третман на лице со радио фрекфентни бранови за лифтинг и брза ревитализација во "Energi Studio" во вредност од 1300 ден. по цена од 639 ден.

Цена

639 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,300 ден.

Попуст

51%

Заштеда

661 ден.

Купени : 4

 • ул. Методија Шаторов Шарло (карши црквата св. Илија) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 2464 222, 070 791 243

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 21:00 Саб: 10:00 - 18:00

Добивате

Третман на лице со радио фрекфентни бранови за лифтинг и брза ревитализација

Третманот се одвива во неколку чекори:

 • Чистење на лицето со aha пена на база на овошни киселини
 • Ензимски пилинг со RF апарат
 • Тонизирање
 • Серум за хидратација (според типот на кожата) со RF апарат
 • Oxigen ампула за брза регенерација
 • Brilliant серум и завршна хранлива крема

* Видливи резултати уште при првиот третман
* Третманот се модифицира според типот на кожата (се прилагодува на проблематична кожа со акни и лузни)


Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.12.2016 до 15.02.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна претходна резервација
 • Понудата важи за мажи и жени

Опис

Третманот со радио фрекфентни бранови е еден од најреволуционернитe достигнувања во естетиката, кој по нехируршки пат помага во решавање на проблемот со опуштање и стареење на кожата, а истовремено е и најдобар начин за лечење на акните.

При овој третман се користи топлинската енергија што се развивиа од радио фрекфентните бранови за загравење на ткивата што ја стимулира циркулацијата и го поттикнува подкожното ткиво да лачи колаген, што е најбитниот фактор во борбата против брчките и опуштањето на кожата. Во текот на оваа техника се користат соодветни серуми и ампули кои дополнително го потпомагаат ремоделирањето на ткивото и производството на колаген и еластин.

Третманот со радио фрекфентни бранови е одличен и за третирање на проблемите со акните зошто го нормализира себумот и помага во менување на лојниот состав на кожата.

БЕНЕФИТИ

 • Ја затегнува и измазнува кожата
 • Кај позрела кожа допринесува за моделирање и контурирање на опушените делови
 • Поттикнува зголемена продукција на колаген
 • Го намалува масното ткиво (погоден е за антицелулитни третмани)
 • Одличен начин за решавање на проблем со акни
 • Нема несакани последици
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ