96% попуст на 60 часовен online курс за англиски јазик од Cambridge Institute во вредност од 27 900 ден. (450 Eur) по цена од 1240 ден. (20 Eur)

Вредност

27900 ден.

Попуст

96%

Заштеда

26660 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

 • Plaza de España 6

  Одведи ме таму

  +34 917 587 556

  m.gutierrez@institutocambridge.org

Добивате

60 часовен интензивен оnline курс по англиски јазик за еден степен по избор (времетраење од 6 месеци)

 • Еден одбран степен (ниво) за англиски јазик е во времетраење од 60 часа
 • Може да одберете еден од следните 15 нивоа (степени) на англиски јазик:  A1.I, A1.II, A1.III, A2.I, A2.II, A2.III, B1.I, B1.II, B1.III, B2.I, B2.II, B2.III, CI, C1.II, C1.III.
 • Сертификат во електронска форма
 • Во склоп на овој курс ќе добиете и асистенција преку Live Chat, каде што ќе можете да ги контактирате професорите во врска со сите нејаснотии, 24 часа на ден од понеделник до петок (освен празници)
 • Со курсот можете да започнете на една од следниве дати по избор: 13.02.2019, 27.02.2019, 06.03.2019 или 20.03.2019
 • Потребно е три дена претходно да направите регистрација на 10.02.2019, 24.02.2019, 03.03.2019 или 17.03.2019

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.02.2019 до 20.03.2019
 • Со курсот можете да започнете на една од следниве дати по избор: 13.02.2019, 27.02.2019, 06.03.2019 или 20.03.2019
 • Потребно е три дена претходно да направите регистрација на 10.02.2019, 24.02.2019, 03.03.2019 или 17.03.2019
 • Откако ќе го купите купонот морате да ја комплетирате формата за регистрација на следниот линк: РЕГИСТРАЦИЈА
 • Курсот се изведува online, и е во максимум времетраење од 6 месеци од почетокот на курсот.
 • На крајот од курсот добивате сертификат во електронска форма
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот не може да се смени за курс од друг јазик и може да се користи само еднаш.
 • Доколку е потребно ќе добиете и асистенција преку Live Chat, каде што ќе можете да ги контактирате професорите во врска со сите нејаснотии, 24 часа на ден од понеделник до петок (освен празници)
 • Лимит: 1 купон за себе + повеќе за пријатели.
 • Важи за лица над 14 години.
 • На денот кога ќе започне курсот, сите регистрирани студенти ќе добијат e-mail од Cambridge Institute со цел да им се даде упатство за пристап до платформата.
 • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа 9 eur (сертификатот го добивате во електронска верзија по e-mail)
 • Повеќе информации на e-mail: m.gutierrez@institutocambridge.org

Опис

Учете англиски на брз и ефективен начин со Cambridge Institute! Cambridge Institute креираше специјална понуда за корисниците на Grouper.mk!

Сега не постојат изговори за учење на странски јазик. И сето тоа благодарение на нас, најпосетуваниот провајдер за онлајн курсеви на пазарот. Сето ова од удобноста на вашиот дом, кога сакате и од каде сакате!

Англиски јазик: Курсот ги покрива темите од секојдневниот живот со цел студентите да се запознаат со вокабуларот и да бидат способни да ги разберат и да комуницираат со соговорниците при секојдневните ситуации. Овој курс вклучува пишување, говорење, слушање, читање и граматички вежби, новости, поврзувања со некои важни сајтови од Англија, речник за превод на сите зборови, идиоми и експресии и тестови на крајот на курсот со цел да добиете сертификат од Cambridge Institute кој се доплаќа 9 евра. Онлајн аудиовизуелниот систем за вежбање “English online” овозможува учење и подобрување на Англискиот и значително проширување на вокабуларот. Овој интерактивен и перознален онлајн систем користи три различни модули за учење: Истражи, Вежбај и Тестирај.

Овој курс се препорачува за подготовка на некој интернационалните тестови како TOEFL, TOEIC, AlteUcles, IELTS и Council of Europe. Има тест со цел да се тестираат вашите познавања на англискиот јазик и да бидете сместени во нивото во кое ќе учите оптимално. Според методологијата на Cambridge институтот, целиот курс е развиен на Англиски јазик. Професорите и туторите ги овозможуваат сите алатки за персонализирано учење и финална евалуација.

Придобивки:

 • Комплетно приспособен план за учење адаптиран на нивото на вашите цели.  
 • Онлајн учење на Англиски со најдобрите технологии
 • Потребен е само компјутер со Интернет конкеција и микрофон за да учите каде ќе посакате.  
 • Курсот е наменет за следните нивоа: A1.I, A1.II, A1.III, A2.I, A2.II, A2.III, B1.I, B1.II, B1.III, B2.I, B2.II, B2.III, C.I, C1.II, C1.III
 • Може да ги повторувате вежбите до 5 пати.  
 • Live Chat услуга- каде ќе може да го контактирате со професорите во пишана форма и да добиете одоговор на сите прашања. (од понеделник до петок 24 часа – освен за шпанските празници)
 • Студентите го одбираат нивото, по бесплатното теститирање на следниот ЛИНК 
 • Секој од курсевите има неколку секции за изучување
 • На крајот од курсот има финален тест кој е збир од сите теми кои сте ги изучувале во текот на курсот.

Зошто Cambridge Institute?

Заснован на нашето искуство, методологија и содржина курсот гарантира успех за студентот. Нашата платформа за онлајн изучување е многу динамична и може да се идентификува со индивидуалните потреби на секој од клиентите. Со таа филозофија, нашиот институт сега е водач во овој сектор, и работи секојдневно со цел да продолжи да ја задржи оваа позиција и во иднина, заслужувајќи ја почитта и довербата кај студентите. Нудиме големо портфолио на услуги поврзани со изучување на јазици, секојдневна употреба и професионална употреба. Посветени сме на создавање на активно учество на нашите студенти и балансиран развој на основните вештини за секој јазик: слушање, говорење, читање и пишување.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.