10 ја следат оваа компанија


Течна пудра - Estee Lauder Double Wear Stay-in-Place Makeup SPF 10

2865 ден.

Преостанато време

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • Ул. Борис Трајковски бр.286

  Одведи ме таму

  070 215 385; 071 248 883

  elizabeta.conevska@orbico.com, gjorgji.milosavljevski@orbico.com.mk

Опис

**Со купени 2 производи од брендот Estee Lauder, од кои едниот е за нега на кожа, добивате подарок изненадување**

 • 24-часовна водоотпорна формула. Природен изглед со мат финиш 
 • Средна до висока покривност, надградлива 

Пронајдете ја вистинската нијанса: Изберете го нивото на интензитет на тенот (од светол до темен) и подтонот (ладен/C, неутрален/N или топол/W).

Како да го одредите подтонот

Подтонот претставува каков е изгледот на твојата кожа и како таа се однесува во однос на надворешните влијанија. 

 • Ладен (C) подтон: Кожата има розов/црвен подтон и на сонце поцрвенува.
 • Неутрален (N) подтон: Кожата има поизедначен тен, не ниту премногу розова или жолта. 
 • Топол (W) подтон: Кожата има жолто/златен или маслинест тон и лесно потемнува на сонце. 

Производот е достапен во повеќе нијанси:

 • Ладен (C) подтон:  1C1 Cool Bone; 2C1 Pure Beige; 2C2 Pale almond; 2C3 Fresco; 2C4 Ivory Rose; 3C2 Pebble; 4C1 Outdoor Beige; 4C2 Auburn
 • Неутрален (N) подтон: 1N1 Ivory Nude; 1N2 Ecru; 3N1 Ivory Beige 
 • Топол (W) подтон:  2W2 Rattan; 3W2 Cashew

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 6 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 2791005
 • Види ја продавницата на Орбико овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Орбико"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за парфеми, играчки, апарати за домаќинство, и апарати за нега на коса и тело. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.