Избегајте од градот во прекрасното Етно село! До 46% попуст на ноќевање за двајца во двокреветна соба + користење на СПА центарот за денови по избор во Комплекс Етно Село "Tимчевски"

РАСПРОДАДЕНО

Избегајте од градот во прекрасното Етно село! До 46% попуст на ноќевање за двајца во двокреветна соба + користење на СПА центарот за денови по избор во Комплекс Етно Село "Tимчевски"

Цена

999 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,855 ден.

Попуст

46%

Заштеда

856 ден.

Купени : 55

 • на 17 км оддалеченост од Куманово Куманово, Macedonia (Македонија), 1300

 • 075/497749, 031/497749

 • contact@etnoselo.com.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

 • Ноќевање за двајца во двокреветна соба (Нед - Чет), цена: 1855 ден. 999 ден.
 • Ноќевање за двајца во двокреветна соба + СПА + солена соба за дете до 7 год. (сите денови), цена: 2095 ден. 1490 ден.

*Со двата пакети добивате 15% попуст во ресторанот

*СПА центарот вклучува: сауна, парна бања, релакс соба, ладен туш

*Времетраење на третман во солена соба за дете до 7 години: 40 мин.


Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.04.2017 до 21.06.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на купонот потребно е да направите резервација по телефон
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Може да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој

Опис

Комплексот Етно Село на своите гости им обезбедува смирен одмор и релаксација. Хотелот нуди комфор и ги задоволува сите Ваши очекувања. Во новиот Спа Центар кој ќе добиете потполна релаксација и целодневно уживање.

Спа Центарот Ви ги нуди следниве услуги:

 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Солена соба
 • Релакс соба
 • Соба за масажи
 • Ладен туш (кофа)

За да Вашето задоволство и услугата биде комплетна Спа Центарот на комплексот Етно Село “Тимчевски” Ви нуди неколку типови на масажи кои ќе Ви помогнат да се чувствувате подобро и порелаксирано. Ваше е само да се одлучите за некоја од следниве масажи: релакс масажа, парцијална масажа, медицинска масажа, спортска масажа, анти-стрес масажа и чоколадна масажа.

Комплексот нуди постојано специјални пакети со вкучени најразлични содржини за своите гости каде комбинира професионални масажи со релаксирачко уживање во релакс соба и со останатите услуги кои се на располагање како во спа центарот така и во ресторанот и хотелот.

Сместувачкиот капацитет на хотелот изнесува 90 легла. Располага со 28 двокреветни соби, 3 апартмани и 2 делукс апартмани. Собите се опремени со бежичен интернет, ТВ, клима уред, телефон, минибар, тоалетна маса. Делукс апартманите располагаат со сопствено џакузи. Во склоп на комплексот се наоѓа ресторан со летна тераса и летна бавча, сали за семинари до 60 и до 200 лица, летен клуб „Базени”, сопствена винарија, мини ЗОО со сопствена ергела за јавање коњи, детско игралиште, забавен парк, велосипедски патеки и сопствен паркинг.

Внимателно креираните содржини ќе Ве однесат во една поинаква средина со вистински приказ на традиционалниот македонски начин на живот. Многубројните поставки се одлична прилика за запознавање со тоа.

Овој совршено организиран амбиент е надополнет со уште подобрите традиционални македонски јадења. Храната се подготвува и се служи во етно стил... Баница, зелник, проја во фурна, традиционална скара на жар за поголем мерак на гостите. Направени од врвни мајстори нема во ниеден момент да Ве остават рамнодушни.

Сето ова сместено во мирна и недопрена природа, покрај течението на реката Пчиња е мир за душата што секој мора да го почувствува. На оддалеченост од 15 км од Куманово на патот кон Крива Паланка, на површина од 30.000 м2, Комплексот Етно Село “Тимчевски”Ви нуди одлична можност за Ваша несекојдневна релаксација.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ