63% попуст на 90 дневен онлајн курс за проекти за ЕУ фондови за Македонија од Special Skills Academy Inc во вредност од 74 400 ден. (1200 €) по цена од 27 900 ден. (450 €)

Цена

27900 ден.

Вредност

74400 ден.

Попуст

63%

Заштеда

46500 ден.

Преостанато време

Купени: 2

Добивате

Онлајн курс за проекти за ЕУ фондови за Македонија 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.05.2020 до 26.09.2023
 • Курсот се изведува online на англиски или македонски јазик (потребен е додаток од 55 ЕУР за поддршка на македонски јазик)
 • Конечната цена за испит не е вклучена во цената и е 40 €
 • За да започнете со изулчување потребно е да испратите емаил на [email protected] со вашиот купон за да ви испратат код за попуст односно најава
 • Купонот се активира ТУКА со избирање на курс за EU FUNDS PROJECT MANAGEMENT и потоа внесување на Coupon ID и информации за контакт во формуларот за регистрација.
 • Курсот можете да се поминете со свое темпо, од која било локација (од вашиот дом, канцеларија, итн.) и во кое било време со пристап до Интернет.

Опис

Финансирајте се преку фондови од ЕУ! 

Европскиот совет официјално и даде статус на кандидат на Северна Македонија на 17 декември 2005 година. Од тогаш до 2020 година, Македонија доби 1,3 трилиони евра помош за развој преку механизмите за финансирање на ЕУ.

Сепак, се чини дека Македонците сè уште не се доволно запознаени со оваа можност бидејќи повеќето фондови на ЕУ сè уште не се користени!

Ниското искористување на европските фондови треба да се бара главно во незнаење, недостаток на познавање на англиски јазик, задолжителната и обемна документација и верба дека ова е премногу комплицирано за да се разбере.

Сите тие се вистински пречки и речиси е невозможно да се очекува дека без понатамошно образование ќе бидат разбрани сите потребни проблематики. Постојат многу вообичаени случаи кога проектите на ЕУ се отфрлаат заради ЕДНОСТАВНИ ПРОЦЕДУРАЛНИ БАРАЊА И НЕПОЗНАВАЊЕ НА ОСНОВИТЕ НА ФИНАНСИРАЊЕТО НА ЕУ, не заради лошиот квалитет на проектот!

Special Skills Academy од Англија нуди посебен попуст за македонскиот пазар од 70% и можете да научите како да напишете свои проекти на ЕУ преку Интернет од своја локација во вашето слободно време!

ИПА програмите за регионален развој за Македонија се активни и треба само да водите сметка како се објавуваат повиците. Тоа е знаење кое што ќе биде  како да познавате англиски или компјутерски вештини. Без да знаете како да повлечете пари од фондовите на ЕУ, нема да бидете соодветно едуцирани  да ги искористите сите можности што ги имате.

Фондовите на ЕУ се дефинитивно една од оние работи кои што можат да ви го променат животот и да започнат нови проекти и позитивни промени. Со знаење и диплома на проект-менаџер на фондови на ЕУ, можете да :

 • Напишете проект и побарате финансирање од ЕУ за вашата деловна, непрофитна организација или занает
 • Да заработите работа во која било компанија како експерт за спроведување на проекти од ЕУ и да работите на такво работно место, за кое побарувачката ќе расте чекор по чекор (имате можност да бидете еден чекор понапред од другите сега!)
 • Станете консултант и да им помагате на другите во пишувањето на проектите на ЕУ и со тоа да стекнете дополнителна приватна работа (цената за пишување само еден проект е многу пати поголема од цената на овој курс!)

Со доаѓањето на Македонија како кандидат за ЕУ, финансирањето од фондовите на ЕУ стана реалност. Пишувањето проект за финансирање и кофинансирање од фондовите на ЕУ може да биде комплексен процес што бара познавање на правото на ЕУ, прецизност и задоволство од сите најмали детали. Затоа, проектите честопати се отфрлаат и покрај социјалното и економското оправдување.

Со едно од најдобрите  online  училишта за возрасни во Европа и во светот, станете дел од „избраните“ кои можат да завршат меѓу најдобрите. Ако некогаш инвестирањето во себе било профитабилно, тогаш дефинитивно сега е овде со понуда што едноставно не можете да ја пропуштите ако се грижите за напредокот!

Курсот се состои од теоретски и практичен дел.

 • Теоретски дел: На секој студент ќе му се обезбедат информации за пристап со кои ќе може да се пристапи до пишана содржина, лекции и едукативни материјали. Во рамките на виртуелната училница, самостојно го тестирате нивото на знаење што сте го достигнале.
 • Практичен дел: Секој студент со помош на инструктор ќе напише еден реален проект, ДЕМО за финансирање од фондовите на ЕУ.

ШТО ЌЕ НAУЧИТЕ?

 • Како функционираат фондовите на ЕУ,
 • Методологија за подготовка на проекти за тендери,
 • Како да се дизајнира и да се напише проектна документација за апликација,
 • Како да се проценат проектите,
 • Имплементација и склучување договори на проекти во согласност со правилата на ЕУ и Само-пишан проект ДЕМО или ТЕСТ за финансирање од фондовите на ЕУ како конечен резултат на наученото и применето знаење.

ШТО ДОБИВАТЕ?

 • Експертска поддршка: Во секое време, учесниците имаат стручна поддршка од искусни раководители на проекти од фондовите на ЕУ, кои можат да ве контактираат со прашања, совети или проблеми.
 • Вие го завршувате вашето образование со пополнување на последниот тест на Интернет (може да побарате да го понесете тестот во рок од 90 дена кога сте подготвени).
 • По завршувањето на курсот, се добива сертификат (во електронска форма или хартија) од Академијата за специјални вештини.
 • Сертификација: Во зависност од вашите деловни планови, вие изберете во кој центар да го полагате курсот (Велика Британија центар или американски центар) и, по положувањето на испитот, ќе добиете специфичен сертификат (сертификација на Европската унија или сертификација на САД).
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.