Грижа за вашето здравје! 61% попуст на интернистички специјалистички преглед во ПЗУ Euroitalia Hospital во вредност од 2000 ден. по цена од 790 ден.

Цена

790 ден.

Вредност

2000 ден.

Попуст

61%

Заштеда

1210 ден.

Купени: 52

Добивате

Интернистички специјалистички преглед

 • Анамнеза
 • Аулскултација на бели дробови и срцеви работи
 • Ехо на абдомен (панкреас, слезинка, црн дроб, жолчно кесе, бубрези со надбубрежни ложи, мочен меур, простата)
 • ЕКГ
 • Мерење на крвен притисок
 • Палпација на стомак
 • Преглед на екстремитети на отоци и деформитети

*Прегледите ги извршува  Д-р Јасмина Зафировска

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.10.2019 до 15.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Во Одделот за дијагностика на ПЗУ Еуроиталиа функционира амбуланта за Интерна медицина во која секојдневно се изведуваат прегледи од доменот на интерната медицина.

Интерната медицина е една од базичните гранки на медицината која има за цел превенција, дијагнстика и третирање на болести кај адултната популација. Нашата специјалистичка интернистичка ординација е опермен а со комплетна модерна апаратура и ви ги нуди следните услуги

 • ЕКГ на срце 
 • 24-часовен ЕКГ  холтер мониторинг,
 • 24 часовен притисочен  холтер мониторинг
 • Спирометрија 
 • Коронарен стрес тест
 • Комплетен  интернистички преглед
 • Комплетен кардиолошки преглед
 • Ехо колор доплер на крвни садови на нозе и раце
 • Ултразвучен преглед-Ехо на тироидеа
 • Одредување на комплетен тироиден статус
 • Дијагностика и лекување на болестите на тироидната жлезда
 • Консултации и третман за шеќерна болест и метаболен синдром
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.