92% попуст на онлајн курс за Event Design & Styling + сертификат од EventTrix во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 496 ден. (8 €)

Цена

496 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

92%

Заштеда

5642 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Event Design & Styling

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.12.2022 до 26.09.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива Е-сертификат
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете купон кодот следниов линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил: [email protected]

Опис

Unleash your creative expression! Style elegant events! If you have a natural flair for styling and design, one of the most rewarding ways to give expression to your creativity is by designing and styling events. Think of it – a large blank canvas for you to paint colorful, captivating effects on!

It can be very tempting to want to jump right in and begin to choose the elements of styling too early. In this course, train in the fundamentals behind event design first so you approach projects professionally and responsibly and you’re fully prepared to plan successful events.

Styling an event has a distinct advantage – you advertise your service with each job you complete. Attract many new clients from your expertly styled projects with the skills and knowledge in this ET course. Get started on your new exciting career today!

What you will learn:

 • How to conceptualize an individual event
 • The importance of examining floor plans and using design software
 • Where to look for inspiration
 • How to translate a client’s vision into practical application
 • How to choose the right design and décor techniques
 • How to make styling easy with style layers

While creativity is undoubtedly the most visual and fun element to planning events, there’s a science to the planning and detail of each event. We'll take you through the typical ins and outs so you can practice before you offer a professional service. We give you the answers to many questions, like:

 • What draping fabric should I choose for a wedding?
 • What colours create what moods?
 • How much detail should I add?
 • How light or dark should the room be?
 • When should I use ceiling draping?
 • What styling approach works best for different types of event?

Дополнителни информации околу самиот курс како и модулите кои ќе бидат изучувани може да најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.