94% попуст на онлајн курс за бармен и бариста - Bartender & Barista Training + сертификат од EventTrix во вредност од 12 338 ден. (199 eur) по цена од 744 ден. (12 eur)

94% попуст на онлајн курс за бармен и бариста - Bartender & Barista Training + сертификат од EventTrix во вредност од 12 338 ден. (199 eur) по цена од 744 ден. (12 eur)

Вредност

12,338 ден.

Попуст

94%

Заштеда

11,594 ден.

Преостанато време

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 1

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland Dublin, Ireland, 2

 • UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

 • info@eventtrix.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Онлајн курс за бармен и бариста - Bartender & Barista Training

 • Курсот опфаќа 56 тематики низ 12 модули
 • По завршувањето на секој модул следи онлајн тестирање на стекнатото знаење
 • За успешно завршен курс се добива сертификат
 • Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.11.2018 до 31.01.2019
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за бармен и бариста - Bartender & Barista Training 
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели.  
 • Активирањето на курсот можете да го направите во рамките од една година по регистрацијата
 • По активацијата на курсот часовите потребно е да ги завршите во рамките од 60 последователни дена
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до EventTrix 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се следи на англиски јазик
 • Курсот се изведува online
 • Не е потребно предзнаење или претходно искуство
 • За да започнете со курсот треба да го внесете горниот код од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на Email: info@eventtrix.com

Опис

Сакате да импресионирате бар полн со клиенти преку мешање на егзотични коктели? За само неколку недели можете да станате успешен бармен и бариста. Со овој курс ќе научите непроценливи техники кои ќе ви помогнат на патот кон успехот.

Преку вештините кои ќе ги стекнете со овој курс ќе си ја зголемите вредноста на пазарат на трудот, и ќе ви се отворат нови врати за вработување. Со следење на програмата ќе научите се што ви е потребно за да бидете бармен и бариста, и тоа како да го подготвите совршениот коктел, која е температурата за правење на сите видови на кафе, по што се разликуваат типовите на виски, зошто текилата е различна од сите други алкохоли, и уште многу други одговори на есенцијални прашања.

Ова се модулите кои ќе бидат опфатени во курсот:

 • Module 1: Алатки за почеток
 • Module 2: Подготовка за барменство со стил
 • Module 3: Мешање на пијалоци
 • Module 4: Одговорности
 • Module 5: Типови на пијалоци - ликери и жестоки пијалоци
 • Module 6: Типови на пијалоци – пиво и вино
 • Module 7: Типови на пијалоци – мартини и кремасти пијалоци
 • Module 8: Типови на пијалоци – топли, екзотични и други
 • Module 9: Потекло на кафето
 • Module 10: Подготовка на кафе
 • Module 11: Мелење на еспресо
 • Module 12: Крем во кафе

За подетален опис на модулите кликнете ТУКА

Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ