96% попуст на онлајн курс за Food and Beverage Management - Менџмент за храна и пијалок од EventTrix во вредност од 12 338 ден. (199€) по цена од 496 ден. (8€)

Цена

496 ден.

Вредност

12338 ден.

Попуст

96%

Заштеда

11842 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 4

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  info@eventtrix.com

Добивате

Онлајн курс за Food and Beverage Management - Менџмент за храна и пијалок 

 • По завршувањето следи онлајн тестирање на стекнатото знаење за секој модул 
 • За успешно завршен курс се добива сертификат
 • Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.12.2019 до 15.02.2020
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Food and Beverage Management - Менџмент за храна и пијалок
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели.  
 • Активирањето на курсот можете да го направите во рамките од една година по регистрацијата
 • По активацијата на курсот часовите потребно е да ги завршите во рамките од 60 последователни дена
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до EventTrix 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се следи на англиски јазик
 • Курсот се изведува online
 • Не е потребно предзнаење или претходно искуство
 • За да започнете со курсот треба да го внесете горниот код од купонот (без #) на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на Email: info@eventtrix.com
 • Повеќе за курсот може да погледнете ТУКА

Опис

Дали сте заинтересирани за започнување на соствен бизнис за кетеринг и планирање на забави?

Еден од најуспешните аспекти за работењето во ктерингот или планирањето на забавите е да помогнете некому просалвата да се одвива совршено.  Кариерата повразана со менаџмент на храна и пијалок е зжсовршена за тип на луѓе што:

Сакаат да работат со други

 • Уживаат во задоволството да ги направат другите среќни
 • Сакаат храна, пијалоци и културата која ги опкружува
 • Се трпеливи, паметни и брзи

Доколку сакате кариера која не е монотона, која е возбудлива и која го наградува вашиот труд, Food & Beverage online курсот е ќе ве одведе таму каде што се гледате самите себе. Покрај другите работи, раководењето на успешно планирање на кетеринг или забава, подразбира познавање на храната, пијалоците како и послужувањето на истите. Курсот ќе ви овозможи да ги усовршите следните теми кои ќе ви помогне да го направите вашиот бизнис посакуван од вашите клиенти:

 • Менаџмент на услужување на храна
 • Кетеринг менаџмент
 • Развој на производ
 • Менаџмент на пијалоци
 • Исхрана

Луѓето кои работатат во оваа индустријата за исхрана може да ви подврдат дека најголемото задоволство е она кое што доаѓа од угостувањето на клиентот со возбудливо искуство. Food & Beverage курсот ќе ве подготви за оваа нова и возбудлива кариеара без притоа да е потребно да посетувате физички часови. Курсот е целосно достапен online, така што можете да работите каде и кога сакате. Сакате промена во вашиот живот? Тргнете по првиот чекор кој ви е понуден денес и впуштете се во возбудливото искуство кое ќе го доживеете со Food & Beverage курсот.

 • Модул 1: Менаџмент на услуживање на храна

1.1   Вовед во индустријата за услужување на храна

1.2   Одговорно услужување на храна

1.3   Процедури на услужување на храна

1.4   Планирање на настан

1.5   Промовирајте се

 • Модул 2: Кетеринг

2.1 Размер и големина

2.2 Развој на продукт и услуга

2.3 Планирање на мени и цени

2.4 Работа со клиенти

2.5 Културата и кујната

 • Модул 3: Исхрана

3.1 Вовед во исхраната

3.2 Одржување на здрава кујна

3.3 Свесно одржување на здравјето

3.4 Одржливи производи

 • Модул 4: Менаџмент на пијалок

4.1 Закони и регулативи за услуга на пијалоци

4.2 Трендови во пијалоците

4.3 Цена и купување

4.4 Основи на пивото, виното и ликерот

 • Модул 5: Развој на производ

5.1 Разбирање на состојките

5.2 Анализа на побарувачката и потребата

5.3 Истражување на пазарот

5.4 Навлекување во трендовите

5.5 Разбирање на вашиот производ

Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.