92% попуст на онлајн курс Music & Film Events Manager + Festival Guide од "EventTrix" во вредност од 15 560 ден. (251 eur) по цена од 1178 ден. (19 eur)

РАСПРОДАДЕНО

92% попуст на онлајн курс Music & Film Events Manager + Festival Guide од "EventTrix" во вредност од 15 560 ден. (251 eur) по цена од 1178 ден. (19 eur)

Цена

1,178 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

15,560 ден.

Попуст

92%

Заштеда

14,382 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 1

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland Dublin, Ireland, 2

 • UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

 • info@eventtrix.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Онлајн курс за Music & Film Events Manager

 • По завршувањето на секој модул следи онлајн тестирање на стекнатото знаење
 • За успешно завршен курс се добива сертификат
 • Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

+ Event Festival Guide
+ Film Festival Guide


Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.01.2017 до 11.03.2017
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот Music & Film Events Manager 
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели.  
 • Активирањето на курсот можете да го направите во рамките од една година по регистрацијата
 • По активацијата на курсот часовите потребно е да ги завршите во рамките од 60 последователни дена
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до EventTrix 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Не е потребно предзнаење или претходно искуство
 • За да започнете со курсот треба да го внесете горниот код од купонот (без #) на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на Email: info@eventtrix.com

Опис

Во денешно време тешко можеме да останеме во чекор со сите концерти и филмски фестивали што се случуваат. Зар не? Последните неколку години има експлозија од забавни настани од сите видови. Луѓето се повеќе стануваат свесни колку е важно да се води балансиран живот исполнет со разни активности, и сето тоа е јасно изразено преку искажување поддршка од учесниците за концерти и филмски фестивали.

Распознавајќи го овој растечки тренд, возбудени сме што може да ви го овозможиме овој курс. Дел од членовите на нашиот тим имаат одредено знаење во секторот што се занимава со планирање на филмски фестивали и концерти и знаат колку исполнување носи да се испланира и спроведе успешен настан во овие области. Доколку сте љубител на музика или филмови, можностите да остварите приход со работење на тоа што го сакате и кон што чувствувате страст се бескрајни и возбудливи.

Планирање и спроведување на концерт или фестивал може да биде застрашувачки тешка задача. За овие настани се потребни : одговорност, информираност за да се обезбеди непречено функционирање и уживање за сите што се вклучени. Без потребните знаења и вештини, сето тоа може да има катастрофални последици.

Пред да се почне со планирање на ваков тип на настани, строго препорачуваме да стецелосно подготвени и информирани. Менаџерите на музички и филмски настани се одличен ресурс за стекнување на соодветно образование поврзано со клучните елементи на забавните настани базирани на музика и филм.

Затоа што, во суштина концертите и филмските фестивали се разликуваат, ќе се фокусираме на секој од нив засебно. Ќе ви овозможиме добро структуриран, детален тренинг, почнувајќи со фокусирање на вашите цели. Вашиот напредок во учењето ќе се одвива во след на логични настани,кои што се одраз на настаните што се случуваат со планирање на вистински настан.

Музика

Доколку чувствувате страст кон музички настани, ќе се стекнете со непроценливо знаење фокусирано на главните елементи на менаџмент процесот како што се:

 • Подготовка: Одбирање на вашиот тим, менаџирање на буџетот, проценување на соодветна локација/место и датум(и) за настаните.
 • Маркетинг: Идентификување на соодветни маркетинг алатки и како да се генерира ефективен публицитет со користење на различни медиуми.
 • Поддршка: Создавање продуктивни партнерства и привлекување спонзори
 • Практичност: Управување со изведувачи, опрема, озвучување итн.
 • Безбедност и правни проблеми: Менаџмент на ризик, контрола на масата, законски барања.
 • Логистика: Укажување прва помош, вода, храна и пијалок, обезбедување соодветни хигиенски услови.
 • Временска рамка: Краток преглед на тоа што треба да се случи во одредено време.

Филм

 • Подготовка: Разјаснување на вашата цел, измена на вашиот тим, избор на соодветна структура.
 • Тема: Идентификување на најрелевантната тема за вашиот фестивал да ги задоволи очекувањата на публиката и да привлече поддршка.
 • Оригиналност: Овозможување вашиот фестивал да се издвои и да биде оригинален.
 • Програмирање: Непроценливи совети за составување на победнички line up проекции.
 • Објекти: Што да се земе предвид при избирање на најсоодветен објект.
 • Практичност: Согледувања за технички скрининг.
 • Маркетинг/Продажба: Користење на ефективни ресурси за да се генерира публицитет, ангажирање партнери и спонзори и управување со продажба на билетите и цените.

Со завршување на овој курс ќе се здобиете со знаење и самодоверба да започнете со планирање на вашиот настан од соништата. Следете ја вашата страст и започнете денес!

 • Модул 1: Музички настани

1.1  Планирање на вашиот настан вкл. тим, буџет, локација, датум

1.2  Маркетинг / Рекламирање / Публицитет вкл. веб-страна, билети, спонзори и партнери

1.3  Изведувачи и Поврзани услуги вкл. озвучување и опрема

1.4  Безбедност и правни работи

1.5  Логистика вкл. прва помош, храна и пијалок

1.6  Временска рамка

 • Модул 2: Филмски настани

2.1 Подготовка – Пред да почнете

2.2  Цели / Планирање

2.3  Тим

2.4  Структура

2.5  Партнерство

2.6  Тема на фестивалот

2.7  Оригиналност

2.8  Програмирање

2.9  Објекти / Простории

2.10Маркетинг

2.11 Продажба на билети и цени

 • Модул 3: Почнување на вашиот бизнис

3.1 Финансирање

3.2 Искористување на помош вкл. менторство, мрежно поврзување, државни агенции и грантови

3.3 Подесување на вашиот бизнис

3.4 Водење на вашиот бизнис вкл. буџетирање, готовински тек, сметководство, банкарство, осигурување, договори

 • Модул 4: Маркетинг на вашиот бизнис

4.1 Истражување на пазарот

4.2 Градење на вашиот бренд

4.3 Користење на предностите на ниски трошоци за маркетинг техники

4.4 Направете вашата веб-страна да работи напорно за вас

4.5 Користење на социјални медиуми во голема мера

4.6 Пи-Ар и рекламирање

 • Модул 5: Превземање ресурси

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА

Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ