92% попуст на онлајн курс за Public Relations - односи со јавност + сертификат од EventTrix во вредност од 6138 ден. (99€) по цена од 496 ден. (8€)

Цена

496 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

92%

Заштеда

5642 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 4

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  info@eventtrix.com

Добивате

Онлајн курс за Public relations - односи со јавност + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.12.2019 до 15.02.2020
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Public Relations - Oдноси со јавноста
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели.  
 • Активирањето на курсот можете да го направите во рамките од една година по регистрацијата
 • По активацијата на курсот часовите потребно е да ги завршите во рамките од 60 последователни дена
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до EventTrix 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online
 • Не е потребно предзнаење или претходно искуство
 • За да започнете со курсот треба да го внесете горниот код од купонот (без #) на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на Email: info@eventtrix.com

Опис

Говорете јасно и гласно!

Сите, почнувајќи од најмалите стартап, па се до најголемите компании вредни милијарди долари, имаат потреба од човек одговорен за односите со јавноста.

Во време кога дигиталните медиуми се на врвот, најважно од се е способноста да се управува со големиот број на различни брендови на пазарот како и комуницирање директно со вистинската публика.

Сега е вистинското време за почнување кариера во областа на односи со јавноста. Нашиот курс нуди низа можности и шанса да се научи повеќе за:

 • Градење односи со денешните највлијателни личности и компании
 • Активно следење на актуелностите во печатените медиуми и на интернет 
 • Пружање помош на новите стартап компании да се пробијат на пазарот и да се најдат во центарот на внимание
 • Како да им помогнеш на веќе постоечките компании да создадат подобра слика за себе
 • Лансирање нови иновативни продукти

Доколку сте љубител на кариера која што се одвива во динамично окружување, овој курс е вистинскиот избор да бидете чекор поблиску до остварување на вашата работа од соништата.  

Без разлика дали работите  за друга агенција, или работите за себе, оваа работа ви пружа шанса да запознавате луѓе за коишто никогаш не сте мислеле дека може да ги запознаете и да откривате и работите нови активности секој ден.  Нашиот курс ви овозможува да се здобиете со теоретско и практично знаење, кое ќе ви помогне да вашата натамошна работа ја извршите најдобро што можете и да бидете најквалитетни на пазарот.  Со EvenTrix, ќе научите :

 • Најдобри начини за воспоставување нови контакти и пријателства
 • Како да се поврзете со новинари
 • Зошто ви е потребна Пи-Ар стратегија
 • Најдобри пристапи за креирање на цврста стратегија
 • Сите корисни алатки кои што ќе ви помогнат да допрете до медиумите
 • Како најдобро да ја раскажете приказната за брендот на вашиот клиент
 • Изградба на медиумски календар

Целата мудрост и знаење кои што се дел од нашиот курс, произлегуваат од нашиот интернационален тим составен од истакнати и докажани професионалци, што успеале во нивната кариера и се наоѓаат на врвот. Со овој курс, не само што се стекнувате со знаење, туку секојдневно добивате вредни совети што може да се слушнат само од луѓе што имаат големо искуство зад себе. Доколку сте организирани, тактични и креативни, кариерата во областа на односи со јавноста е вистински погодок и совршено одговара на вашите таленти и начин на живот.

Модул 1: Односи со јавноста и човечки односи

 • 1.1   Вовед во односи со јавноста
 • 1.2   Правење пријателства vs. правење контакти
 • 1.3   Поврзување со новинари

Модул 2: Креирање Пи-Ар стратегија

 • 2.1 Што е Пи-Ар стратегија и зошто ви е потребна
 • 2.2 Истражување
 • 2.3 Воспоставување цели
 • 2.4 Говорење пред вашата публика
 • 2.5 Пронаоѓање и користење на вистинските канали
 • 2.6 Мерење на вашите резултати

Модул 3: Алатки

 • 3.1 Алатки за допирање до медиумите
 • 3.2 Алатки за мерење на успехот
 • 3.3 Изградба на медиумски календар

Модул 4: Building your Press Kit

 • 4.1 What you need in your press kit
 • 4.2 How to create a Media Release
 • 4.3 Како да одберете прес фотографии
 • 4.4 Составување листа на често поставувани прашања (ЧПП)
 • 4.5 Водич за вклучување видеа

Модул 5: Креирање приказна за вашиот бренд

 • 5.1 Раскажување приказни
 • 5.2 Продукт, намена и страст
 • 5.3 Како да размислувате како новинар
 • 5.4 Како да креирате приказни што медиумите ќе ги сакаат

 Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

Повеќе за курсот може да видите ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.