50% попуст на прва рата за онлајн детска академија за компјутерски и лични вештини по избор: primary, junior или intermediate од Веб Академија Еверест во вредност од 1000 ден. по цена од 500 ден.

img

Цена од

500 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

500 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • Булевар Кочо Рацин 10/2, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078267837

  contact@everest.mk

Добивате

Попуст на прва рата за онлајн детска академија за компјутерски и лични вештини по избор: 

Опции на понудата:

PRIMARY: програма за ученици од 1 до 3-то одделение 1,000 ден. 500 ден.
JUNIOR: програма за ученици од 4 до 6-то одделение 1,000 ден. 500 ден.
INTERMEDIATE: програма за ученици од 7 до 9-то одделение 1,000 ден. 500 ден.

Интензитет:

 • Еднаш неделно, во сабота х 90 мин. во период од еден месец 
 • Попустот важи само на првата рата (останатите 7 рати се доплаќаат во академијата)
 • Школарината за една учебна година во Детската академија изнесува 8.000 денари, со можност за плаќање на 8 еднакви рати од по 1.000 ден.

Повеќе за програмата прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.10.2021 до 15.11.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купување на купонот потребно е да се јавите во академијата за вклучување во групата
 • Часовите се одржуваат онлајн, за точниот распоред на часови ќе бидете известени дополнително.
 • Попустот се однесува на првата рата од курсот, останатите 7 рати (цена на рата: 1000 ден) се доплаќаат директно во академијата
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Детската академија e уникатна образовна програма чија главна цел е да им помогне на децата да осознаат голем број различни професии на интересен и мотивирачки начин, со истовремено усовршување на компјутерските вештини и стекнување лични вештини. 

Станува збор за тематски, проектно базирани активности во кои децата добиваат не само улоги од определена професија туку и предизвици од реалниот живот (прилагодени на нивната возраст) кои треба да ги решат. Така, решавајќи реални проблеми, освен што ќе стекнат компјутерски вештини, ќе се запознаат со различни професии подобрувајќи си ја самодовербата, способноста за критичко размислување и многу други лични вештини. За сето време учениците се поттикнуваат да истражуваат, бараат, откриваат, да го развиваат своето размислување и расудување, и стекнатото знаење да го користат за нивното добро и за општеството во целина.

Наставата се изведува целосно онлајн, во виртуелна училница, под водство на искусни инструктори кои не само што се информатичари туку и имаат повеќегодишно искуство во работа со деца.

Пренесувањето на знаењето се врши како комбинација од следниве техники:

 1. Визуелно учење преку гледање
 2. Звучно учење преку слушање
 3. Практично учење преку практична работа

PRIMARY: програма за ученици од 1 до 3-то одделение

 • Проектите за најмладата група ученици, оние од 1–во до 3-то  одделение им обезбедуваат основа за учење. Задачите во проектите се со фокус на стекнувањеосновни вештини, вклучувајќи ракување со тастатура и развој на фини моторика.

JUNIOR: програма за ученици од 4 до 6-то одделение

 • Проектите за јуниорите, односно оние од 4-то до 6-то одделение се фокусираат на основните вештини. Активностите во овие проекти промовираат практична примена на технологијата.

INTERMEDIATE: програма за ученици од 7 до 9-то одделение

 • Проектите за учениците од 7-мо до 9-то одделение го нагласуваат критичкото и креативното размислување. Во овие проекти учениците анализираат податоци, кодираат веб-страници и многу други интересни нешта

Апликации кои се изучуваат:

 • Microsoft Word
 • Microsoft Excel
 • Microsoft Access
 • Microsoft PowerPoint
 • Microsoft Paint
 • Notepad
 • Scratch
 • ScratchJr
 • Python 3

Вештини и знаења со кои се стекнуваат:

 • компјутерски вештини
 • визуелни вештини
 • јазични вештини
 • бази на податоци
 • историја
 • социологија
 • математика
 • географија
 • уметност

Повеќе информации што вкупно опфаќа програмата, прочитајте на следниот ЛИНК 

За компанијата

Веб академијата Еверест е академија во облак која овозможува студирање на далечина со помош на ментори. Учејќи на далечина значи дека не мора повеќе да патувате до местото на одржување на настава, а било кој курс е достапен веднаш. Не само што ќе заштедите на патни трошоци туку и цената на курсевите е пониска, поради пониските оперативни трошоци.

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.