Изборете се против PM честичките! 28% попуст на Анти-смог маска со активен јаглен за заштита од PM10 и PM2,5 честички од Еврохем Кристи во вредност од 275 ден. по цена од 199 ден.

Цена

199 ден.

Вредност

275 ден.

Попуст

28%

Заштеда

76 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 35 | Остануваат: 165

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • Булевар Партизански Одреди бр.62 лок 3, Скопjе, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3222 143

  evrohem@yahoo.com

Добивате

Анти-смог маска SMOG XС 210 V со активен јаглен за заштита од PM10 и PM2.5 честички

 • Достапни бои: црна со црно
 • Карактеристики: Made in EU

*Маските се сертифицирани и имаат декларација која може да се види на следниот ЛИНК

*Повеќе информации за маските можете да најдете ТУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.12.2018 до 01.02.2019
 • Подигнувањето на маските се врши од 24.12-27.12.2018 и од 09.01-20.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнување секој работен ден од 10 до 18 часот. во просториите на Еврохем Кристи, Партизански одреди бр 63, Лептокарија до 7ца

Опис

SMOG XС 210 V со активен јаглен е анти-смог полумаска со посебен додаток на активен јаглен кој го намалува штетните мириси, вклучувајќи ги издувни гасови. Модерен дизајн, нежен материјал и стилска црна боја на маската се карактеристики наменети за оние корисниците кои бараат стил. Анти-смог полумаската со вентил ефикасно филтрира честички помали од 2 μm. SMOG XС 210 V се користи за заштита на респираторниот систем против вдишување на прашина PM10 и PM 2.5, поврзан со смог како и со канцерогени, полициклични ароматични јаглеводороди (PAHs) кои често се прикачуваат на нив: бензо (а) пирен, нафтален - канцерогени и силно отровни супстанции. Филтрацијата го штити нашиот респираторен систем па затоа е препорачливо да се користи анти-смог полумаската дури и кога сме надвор за кратко време и во средина каде нормите за смог се надминати.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.