Без PM честички оваа зима! 30% попуст на Анти-смог маска за заштита од PM10 и PM2,5 честички од Еврохем Кристи во вредност од 199 ден. по цена од 139 ден.

Вредност

199 ден.

Попуст

30%

Заштеда

60 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени: 20 | Остануваат: 780

 • Булевар Партизански Одреди бр.62 лок 3, Скопjе, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3222 143

  evrohem@yahoo.com

Добивате

Анти смог SMOG X 210 SV маска за заштита од PM10 и PM2,5 честички во боја по избор:

 • црна со портокалово
 • црна со жолто
 • црна со црно
 • црна со црвено
 • црна со сино
 • црна со зелено

*Маските се сертифицирани и имаат декларација која може да се види на следниот ЛИНК

*Повеќе информации за маските можете да најдете ТУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.12.2018 до 01.02.2019
 • Подигнувањето на маските се врши од 24.12-27.12.2018 и од 09.01-01.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнување секој работен ден од 10 до 18 часoт. во просториите на Еврохем Кристи, Партизански одреди бр 63, Лептокарија до 7ца

Опис

Загадувањето на воздухот e предизвикано од активностите на човекот со кои се создаваат цврсти супстанци во атмосферата,таканаречените суспендирани честички кои многу често содржат канцерогени закачени полициклични ароматични јаглеводороди (PAH ang.), (бензо(а)пирен и нафтален). Смогот може исто така да содржи штетни гасови како сулфурни оксиди или азотни оксиди. РМ 10 - Суспендирана прашина со честички помали од 10μm. Поради нивната мала големина, овие честички, а со нив и многу токсични PAHs, можат да поминат низ респираторниот систем сè до циркулаторниот систем. РМ 2,5 - Суспендирана прашина со честички помали од 2,5μm. Поради нивната мала големина, овие честички, а со нив и многу токсични PAHs, можат да поминат низ респираторниот систем сè до циркулаторниот систем. Made in EU

SMOG X 210 SV е оптимално решение и претставува анти-смог полумаска, со “комфорно“ абсорбирачко затворање кое слуши како дополнителна мерка за безбедност и ја абсорбира потта. SMOG X 210 SV е анти-смог полумаска со вентил кој ефикасно ги филтрира честичките помали од 2 μm. Се користи за заштита на респираторниот систем против вдишување на прашина PM10 и PM 2.5, поврзан со смог како и со канцерогени, полициклични ароматични јаглеводороди (PAHs) кои често се прикачуваат на нив: бензо (а) пирен, нафтален - канцерогени и силно отровни супстанции. Дизајнот на полумаската овозможува слободно дишење, па така корисна е за носење и во секојдневниот живот, кога одиме на работа или на училиште.

Филтрацијата го штити нашиот респираторен систем па затоа е препорачливо да се користи анти-смог полумаската дури и кога сме надвор за кратко време и во средина каде нoрмите за смог се надминати.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.