Без PM честички оваа зима! 30% попуст на Анти-смог маска за заштита од PM10 и PM2,5 честички од Еврохем Кристи во вредност од 199 ден. по цена од 139 ден.

Вредност

199 ден.

Попуст

30%

Заштеда

60 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени: 20 | Остануваат: 780

 • Булевар Партизански Одреди бр.62 лок 3, Скопjе, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3222 143

  evrohem@yahoo.com

Добивате

Анти смог SMOG X 210 SV маска за заштита од PM10 и PM2,5 честички во боја по избор:

 • црна со портокалово
 • црна со жолто
 • црна со црно
 • црна со црвено
 • црна со сино
 • црна со зелено

*Маските се сертифицирани и имаат декларација која може да се види на следниот ЛИНК

*Повеќе информации за маските можете да најдете ТУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.12.2018 до 01.02.2019
 • Подигнувањето на маските се врши од 24.12-27.12.2018 и од 09.01-01.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнување секој работен ден од 10 до 18 часoт. во просториите на Еврохем Кристи, Партизански одреди бр 63, Лептокарија до 7ца

Опис

Загадувањето на воздухот e предизвикано од активностите на човекот со кои се создаваат цврсти супстанци во атмосферата,таканаречените суспендирани честички кои многу често содржат канцерогени закачени полициклични ароматични јаглеводороди (PAH ang.), (бензо(а)пирен и нафтален). Смогот може исто така да содржи штетни гасови како сулфурни оксиди или азотни оксиди. РМ 10 - Суспендирана прашина со честички помали од 10μm. Поради нивната мала големина, овие честички, а со нив и многу токсични PAHs, можат да поминат низ респираторниот систем сè до циркулаторниот систем. РМ 2,5 - Суспендирана прашина со честички помали од 2,5μm. Поради нивната мала големина, овие честички, а со нив и многу токсични PAHs, можат да поминат низ респираторниот систем сè до циркулаторниот систем. Made in EU

SMOG X 210 SV е оптимално решение и претставува анти-смог полумаска, со “комфорно“ абсорбирачко затворање кое слуши како дополнителна мерка за безбедност и ја абсорбира потта. SMOG X 210 SV е анти-смог полумаска со вентил кој ефикасно ги филтрира честичките помали од 2 μm. Се користи за заштита на респираторниот систем против вдишување на прашина PM10 и PM 2.5, поврзан со смог како и со канцерогени, полициклични ароматични јаглеводороди (PAHs) кои често се прикачуваат на нив: бензо (а) пирен, нафтален - канцерогени и силно отровни супстанции. Дизајнот на полумаската овозможува слободно дишење, па така корисна е за носење и во секојдневниот живот, кога одиме на работа или на училиште.

Филтрацијата го штити нашиот респираторен систем па затоа е препорачливо да се користи анти-смог полумаската дури и кога сме надвор за кратко време и во средина каде нoрмите за смог се надминати.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.