Вкусна храна во ексклузивен новоотворен локал! До 51% попуст на јадење по избор: бургер, салата, домашни таљатели или киш во Fames Bistro

Цена од

59 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

120 ден.

Попуст

51%

Заштеда

61 ден.

Купени: 243

Добивате

Опции на понудата:

Бургер Класик 160 ден. 89 ден.
Фамес Бистро Салата 160 ден. 89 ден.
Домашни таљатели со пилешко 220 ден. 109 ден.
Киш (солен тарт) 120 ден. 59 ден.

*Бесплатен паркинг пред локалот

*Состав на јадењата може да погледнете во делот Опис

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.12.2019 до 10.01.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервацијa
 • Понудата важи само за во ресторанот, не важи за носење
   

Опис

Состав на јадењата:

 • Бургер класик: свинско/телешко месо, гауда кашкавал, марула, кисели краставички, кечап, мајонез, пекарски компир
 • Фамес Бистро Салата: марула, артичоки, цвекло, свинска пршута, урми, фета сирење, сушени домати, слатко кисел дресинг
 • Домашни таљатели со пилешко: пилешко, крем, лук, спанаќ, пармезан
 • Киш (солен тарт): туна, вегетаријански со зеленчук или сланина и сирење 

За компанијата

ЗА КОМПАНИЈАТА

Во зградата во која што е сместен симфонискиот оркестар F.A.M.E.’S во скопската населба Автокоманда, каде што се снимаат оркестрации за разни филмски, телевизиски и други светски музички проекти, отворено е ново гастрономско катче наречено Fames Bistro. Концептот е во стил на бистро, атмосферата пријатна, а се служи храна која е мешавина на македонска и француска кујна, која има шмек на домашно подготени јадења. Нашиот шеф и неговиот тим секојдневно припремаат свежо подготвени јадења од внимателно одбрани продукти за повисок квалитет на храната.

Нашиот концепт е да ви претставиме брзи и лесни јадења и, секој ден, дневно мени составено од супа, киш, главно јадење и десерт, како и различни пакети за комбинирање на истото.
Мешавина на македонска и француска кујна, која има шмек на домашно подготени јадења.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.