Неодоливо уживање во пријатен амбиент! До 54% попуст на кафе, сок или десерт по избор од Fames Bistro

Цена од

59 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

120 ден.

Попуст

51%

Заштеда

61 ден.

Купени: 77

Добивате

Опции на понудата:

Еспресо + сок (next: боровница, јабoлко, портокал) 160 ден. 75 ден.
Тарт по избор (лимон или сникерс, во зависност од достапноста) 120 ден. 59 ден.
Чизкејк 150 ден. 69 ден.
Топло ладно 150 ден. 69 ден.

*Бесплатен паркинг пред локалот

Услови

  • Купонот може да се искористи од 03.12.2019 до 10.01.2020
  • Задолжителна е претходна резервацијa
  • Понудата важи само за во ресторанот, не важи за носење

Опис

Повелете во новоотворениот локал и уживајте!

За компанијата

ЗА КОМПАНИЈАТА

Во зградата во која што е сместен симфонискиот оркестар F.A.M.E.’S во скопската населба Автокоманда, каде што се снимаат оркестрации за разни филмски, телевизиски и други светски музички проекти, отворено е ново гастрономско катче наречено Fames Bistro. Концептот е во стил на бистро, атмосферата пријатна, а се служи храна која е мешавина на македонска и француска кујна, која има шмек на домашно подготени јадења. Нашиот шеф и неговиот тим секојдневно припремаат свежо подготвени јадења од внимателно одбрани продукти за повисок квалитет на храната.

Нашиот концепт е да ви претставиме брзи и лесни јадења и, секој ден, дневно мени составено од супа, киш, главно јадење и десерт, како и различни пакети за комбинирање на истото.
Мешавина на македонска и француска кујна, која има шмек на домашно подготени јадења.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.