Зимска идила во Банско (07.01-15.03.2023)! До 14% попуст на ноќевање со појадок или појадок и вечера + користење на релас зона (џакузи, парна бања, сауна) во сместување по избор во Family Hotel Elitsa

Цена од

1612 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1882 ден.

Попуст

14%

Заштеда

270 ден.
 • ul Goce Delcev 12

  Одведи ме таму

  +359 749 500 02, +359 749 501 01, +359 888 009 090

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање со појадок или појадок и вечера во сместување по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање во економска соба 1,882 ден. (30 еур)
1,612 ден. (26 еур)
HB ноќевање во економска соба 2,316 ден. (37 еур)
2,232 ден. (36 еур)
BB ноќевање во стандардна соба 2,026 ден. (33 еур)
1,736 ден. (28 еур)
HB ноќевање во стандардна соба 2,461 ден. (40 еур)
2,356 ден. (38 еур)
BB ноќевање во двојна луксузна соба 2,171 ден. (35 еур)
1,860 ден. (30 еур)
HB ноќевање во двојна луксузна соба 2,606 ден. (42 еур)
2,480 ден. (40 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Користење на релакс зона (џакузи, парна бања и сауна) од 16:00 до 20:00 часот со претходно барање
 • Бесплатен интернет 
 • Паркинг (до исполнување на слободните капацитети)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.01.2023 до 15.03.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • При пристигнување потребно е да го однесете купонот испечатен 
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Check in е во 14:00 часот Check out е во 11:00 часот во хотелот
 • Користење на релакс зона (џакузи, парна бања и сауна) од 16:00 до 20:00 часот со претходно барање
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати:

 • За дете до 1.99 години престојот е бесплатен со две возрасни лица
 • За дете од 2 до 6.99 години се доплаќа 8 € за едно BB ноќевање и 12 € за едно HB ноќевање
 • За дете од 7 до 11.99 години се доплаќа 13 € за едно BB ноќевање и 19 € за едно HB ноќевање
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице се доплаќа 19 € за едно BB ноќевање и 28 € за едно HB ноќевање на дополнително легло 
 • Појадокот и вечерата се на шведска маса или мени (со минимум 15 луѓе во хотелот)
 • Во опцијата со појадок и вечера, понудата вклучува чаша домашно вино или чаша пиво
 • Не е дозволено домошани миленици во хотелот 
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот

Опис

Хотелот Елица е семеен хотел со три ѕвезди, оворен во текот на целата година. Овој хотел е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, во прекрасното Банско. Хотелот е изграден и декориран во традиционален стил, со удобност како дома, во која преовладуваат природните материјали, какви што се каменот и дрвото. Од прекрасниот двор и терасите на хотелот се гледаат трите планини – Рила, Пирин и Родопските планини. Собите се опремени со интернет со одлична брзина, клима уреди, сеф, фен а коса, производи за хигиена, телевизор со кабловска телевизија, телефон и минибар. Пријатната и топла атмосфера ќе ви овозможи удобен престој во хотелот Елица.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.