- 20%

20% попуст на фиксни комарници

1234 ден.

987 ден.

Преостанато време

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

*Цената на чинење се однесува по метар квадратен

Фиксни  комарници

 • лесно манипулирање со производот
 • комарникот може да биде и како вратичка
 • заштита од сите видови инсекти и непосакувани посетители во домот
 • рамката е од алуминиумски профили 
 • поставување на прозорите и вратите со или без претходна подготовка

Начин за пресметка:

Доколку сакате самостојно да пресметате колку изнесува една позиција направете го следново:

 • помножeте ги ширината и висината

* Најмала мерна единица е 1 м2 (ако прозорот или вратата по пресметката како што е опишано погоре се со помала димензија од 1 м2, тогаш ќе се пресметува 1 м2).

ГАРАНЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ Е ЕДНА ГОДИНА

Детали за испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи
 • Доколку купите 1 или 2 производа монтажата не е вклучена во цената и чини дополнителни 500 ден. 
 • Доколку купите 3 или повеќе производи монтажата е бесплатна и вклучена во цената
 • Доколку имате прашања за доставата и за монтажа на производот, ве молиме контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 071 330 306
 • Види ја продавницата на "Roll Export" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Компанијата Roll-eksport ДООЕЛ Скопје е во приватна сопственост и e основана во 2003 год. од г-дин Игор Сталески. Компанијата е со седиште на ул. Боро Тодорови бр. 23 во населба Керамидница.

Основна цел на компанијата е да обезбеди сигурност и безбедност во домот, одлична звучна и термичка изорација и да одезбеди подобар визуелен изглед по желба на клиентот, а со тоа и зголемено задоволство на потрошувачот.

Наши клучни потрошувачи се клиенти кои имаат потреба од производи изработени со високо квалитетени материјали кои се тестирани и докажани, клиенти кои имаат потреба од изработка на производи по однапред земени димензии со боја и дизајн по желба и нарачка изработени посебно за нив со кој би ги задоволиле барањата и очекувањата на потрошувачот.

 • Основна дејност на компанијата е производство и монтажа на
 • Пвц прозорци и врати
 • PVC и AL. надворешни ролетни
 • Сите видови на комарници
 • Венецијанер, вариолајт, роло и зебра завеси
 • Соломатик ролетни

Како дополнување на програмата на надворешна столарија, нудиме комарници кои се поставуваат во вид на мрежа на прозорците и вратите во вашата куќа. На тој начин се овозможува непрекинат влез и циркулација на воздухот и спречување на влез на инсекти. Можат да се монтираат на сите видови ПВЦ и Алуминиумски столарии.

По поставувањето на комарниците прозорците или вратите може непрекинато да се отвараат или затвараат. Рамката на комарникот се изработува од алуминиум, а мрежата од стаклени влакна, односно фиберглас. Фибергласот има голема опторност на надворешни влијанија, со што се зголемува векот на траење. Овие комарници обезбедуваат стопостотна ефикасност во спречување на влез на инсекти, овозможува одлична видливост и не се смалува количеството на светлина во просториите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.