За прекрасна насмевка со здрави и убави заби! Купон од 375 ден. со кој добивате 30% попуст на сите видови фиксни протези во специјалистичка ординација по ортодонција ПЗУ ОРТОНОВА

РАСПРОДАДЕНО

За прекрасна насмевка со здрави и убави заби! Купон од 375 ден. со кој добивате 30% попуст на сите видови фиксни протези во специјалистичка ординација по ортодонција ПЗУ ОРТОНОВА

Цена

375 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Купени : 1

 • Бул. Јане Сандански бр. 17 општина Аеродром Скопје 1000 Скопје, Македонија

 • 070 397 807

 • julijana@ortonova.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 11:30 - 19:30

Добивате

Купон од 375 ден. со кој добивате 30% попуст на сите видови фиксни протези во специјалистичка ординација по ортодонција ПЗУ ОРТОНОВА

*Редовната цена на протезите е 18 000 денари


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.09.2017 до 30.11.2017
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • Плаќањето се врши дирекно во ПЗУ ОРТОНОВА

Опис

Малоклузиите на забите не секогаш се видливи за обичниот соговорник, но само вашиот доктор може да ви даде објаснување за правилната состојба на забите. Ортодонсткиот третман секогаш може да  ви ја корегира насмевката, а со тоа да ви овозможи и подобар живот. Бенефитот на фиксните протези е многу поголем од само естетика, правите заби секогаш соодвестуваат со здрави заби.

Кривите заби потешко можат да останат чисти, а со тоа и се попoдложни на кариес, влијаат на  говорот, мастикацијата и секако на нашиот целосен изглед. Иако постојат голем избор на ортодонстки апарати кои се за различни возрасти и аномалии, фиксните протези се едни од најефикасните и најлесните за носење, за кои не постои возрасна граница.

Со современите фиксни протези се елиминирани сите недостатоци и нелагодности, така што вие го чувствувате и добивате само бенефитот од нив. За да го креирате совршениот изглед, а со тоа и доброто чувство, останува да ни се јавите за заедно да го испланираме вашиот третман. Ако сеуште не сте задоволни со насмевката на вашето лице, останува да не посетите и заедно да го подобриме светот за уште една насмевка.

Подобар живот започнува со убава насмевка, а убавата насмевка секогаш го остава најсилниот впечаток. Специјалистичката ординација по ортодонција Ортонова ви овозможува да бидете горди на вашата насмевка, да ја задржите природната убавина на вашите заби и да ја разубавите насмевката. Ординацијата е предводена од доктор, специјалист по ортодонција и магистер на стоматолошки науки, кој има посетувано голем број доедукации, семинари и разни крсеви, кои помогнале да биде во тек со сите светски новитети во обаласта на стоматологијата, како би можеле денеска да се работат безпрекорно и кај нас.

Ви нудиме пријатен и модерен амбиент, каде секогаш можете да се чувствувате пријатно, опуштено, комлетно заштитени, безболно излекувани и најсовремено разубавени. Работиме исклучиво со висококвалитетни и биокомпатибилни материјали од реномирани светски производители и освен што сме специјализирани за сите видови протези, може да ви понудиме и услуги од областа на ендодонција, протетика, естетска и детска стоматологија, бидејќи се грижиме за сите ваши дентални фамилијарни потреби.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ