1 ја следи оваа компанија


Одличен подарок за вашите најдраги! 41% попуст на квалитетно вино во украсна кутија од Fine WINE во вредност од 840 ден. по цена од 499 ден.

Цена

499 ден.

Вредност

840 ден.

Попуст

41%

Заштеда

341 ден.

Купени: 71

Добивате

Вино декорирано во кутија

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.10.2019 до 31.12.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Доколку е потреба достава истата се врши во рок од 3-5 работни дена и е на сметка на купувачот. Доколку се одлучите за достава потребно е да ги испратите вашите лични податоци (име, презиме, адреса и телефон) заедно со КУПОН и ПИН кодовите на bpresent2k18@gmail.com

Опис

Fine WINE поаѓа од идејата за промоција на македонското вино и збогатување на македонската винска култура. Виното како домашен и исклучително квалитетен производ го заслужува местото на пазарот и на македонската трпеза, а и надвор од земјата има постигнато многубројни награди и признанија. Затоа основната дејност е продажбата на вино од домашни винарии, ракија, странски вина, како и голем избор на жесток алкохол: виски, коњак, дигестиви и водка. Како секундарна, но исто значајна, е продажбата на чоколатерија, свежо и суво цвеќе, украси, украсни хартии, хартиени и дрвени кутии . Сето ова може да се комбинира во многубројни комбинации по желба на купувачите. Нашето мото е: Квалитетно вино за задоволни купувачи, пропратено со убава декорација

TUSSOCK JUMPER

Што добивате кога ќе ги селектирате само најдобрите вински сорти од класичните вински региони? Вината наTussock Jumper! Тргнавме на вински пат околу светот, и ги флаширавме нашите вина во секоја од нивните поединечни татковини. Потоа, на секое од нив му дадовме заштитник и име на животно од нивниот регион. Ги облековме овие тотеми во црвени џемпери, како наш специјален печат за квалитет. Со ваква глобална селекција, има Tussock Jumper вино за секоја прилика. Во секој случај, со ваква менажерија од одлични вина, воопшто не изнененадува тоа што често се слуша за Tussock Jumper. Или пак, тоа што, редовно освојува награди. Изгледа дека на луѓето им се допаѓа кога им ги нудиш најдобрите вина од најдобрите региони. Наздравје! Зошто Tussock Jumper? Ние искрено се грижиме за потеклото на нашите вина. Ние тежнееме да работиме само со избрани произведувачи кои гарантираат квалитет. Ние сме тотално и комплетно вљубени во виното и сакаме да ја делиме таа љубов со светот.

Линк: https://www.tussockjumperwines.com/en/home/  

Riesling - Rheinhessen, Germany 2018
Одличен баланс помеѓу интензивни ароми на лимон и зрели ароми на диња. Свеж, чист, со пријатна доза на слаткост. Типичен германски Ризлинг со освежителен финиш.

Tempranillo - Tierra de Castilla, Spain 2017
Силно, но свежо вино, со ноти на бобинки и деликатен даб и ванила. Зрели танини и долг финиш.

Touriga-Aragonez - Alentejano, Portugal 2017
Богат вкус на овошје и зачини со арома на чоколада и кокос. Добро заокружено и балансирано вино, со моќни танини. 

Детали за испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Fine Wine" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Испорака

 • Производот може да биде испорачан, со доплата од 192 денари
 • Време потребно за достава 2-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на тел: 071 256 715, 
  02 3120 772  или на маил: bpresent2k18@gmail.com или 

За компанијата

Fine WINE поаѓа од идејата за промоција на македонското вино и збогатување на македонската винска култура. Виното како домашен и исклучително квалитетен производ го заслужува местото на пазарот и на македонската трпеза, а и надвор од земјата има постигнато многубројни награди и признанија.

Затоа основната дејност е продажбата на вино од домашни винарии, ракија, странски вина, како и голем избор на жесток алкохол: виски, коњак, дигестиви и водка. Како секундарна, но исто значајна, е продажбата на чоколатерија, свежо и суво цвеќе, украси, украсни хартии, хартиени и дрвени кутии .

Сето ова може да се комбинира во многубројни комбинации по желба на купувачите. Нашето мото е: Квалитетно вино за задоволни купувачи, пропратено со убава декорација

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.