6 ја следат оваа компанија


Fitflow компресирани медицински чорапи - Крем

590 ден.

Опис

FitFlow компресивните медицински чорапи се направени од високо-квалитетен антибактериски чешлан памук со низок степен на компресија (10-14 mmHg), што ги прави погодни за сите дневни активности. Овој тип на чорапи често се советува за велосипедисти, работници, медицински сестри, луѓе кои имаат професии кои налагаат долг период на седење и/или стоење, патници, бремени жени, спортисти. Главни придобивки од носење на овие чорапи се: олеснување на активностите, намален оток и зголемена циркулација.

Главната употреба на оваа категорија на чорапи е при појава на оток на вените, како што се: тромбофлетит, варикозитети, венски проблеми од бременост, зголемена тежина и отоци, хронична венска инсуфиенција, профилакса што се јавува кај лица изложени на долго седење и стоење.

Конструкцијата и составот на чорапите за компресија овозможуваат на точно определени точки на стапалото и под-коленицата да се направи компресија од неопходен степен, во услови на едновремено намалување на притисокот со цел да се намали отокот, да се зголеми венската дренажа и да се редуцира болката во интензивно оптоварените делови на ногата.

Како се користат чорапите?

Компресивните чорапи треба да се носат на релаксирани нозе, да не се носат на отечени и уморни нозе. Најдобро е да ги облечете чорапите откако ќе се разбудите и потоа да ги носите се додека не се чувствувате удобно. Откако ќе ги соблечете чорапите од нозете во текот на денот, не ги ставајте повторно на уморни нозе.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1179 денари
 • За нарачки под 1179 денари се доплаќа 137 денари
 • Време потребно за достава: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 078 729 604
 • Види ја продавницата на "Hanters Style" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Hanters Style"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.