96% попуст на онлајн курс за Personal Trainer / Fitness Instructor од John Academy во вредност од 19 902 ден по цена од 868 ден.

Вредност

19902 ден.

Попуст

96%

Заштеда

19034 ден.

Добивате

Онлајн курс за фитнес инструктор

* Повеќе информации за содржината на курсот може да најдете на следниот ЛИНК

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.02.2019 до 27.04.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За време на курсот имате пристап 24/7 на платформата на John Academy
 • Доплати за акредитирани дипломи се вршат на сајтот на John Academy
 • За акредитирана hard copy диплома се доплаќа 44.92 евра
 • За акредитирана диплома во pdf формат се доплаќа 27.64 евра
 • После купување на купонот потребно е да се регистрирате на следниот ЛИНК
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

The proper instruction can finish a half of the work. While it comes to the matter of instruction for someone’s health fitness, you can understand its importance at once. As your proper instruction makes you a hero to them, simultaneously a false step may ruin your career. If you want to be a professional trainer, look at our Personal Trainer / Fitness Instructor Course course. It will guide you to be a sound fitness instructor.

The course incorporates some effective methods that will guide you on how to teach your trainees. It teaches you how to prepare a routine and present exercise procedure for your trainees including the assessment of your clients. It also guides you on how to minimize your clients’ injuries concerning their fitness. It enhances your demonstrative skill on your clients’ exercise and activities. At the end of the course, you can easily identify your problems and take useful action in an instant.

Сооветни инструкции можат да завршат половина од работата. Инструкциите за правилно вежбање ке ви помогнат да ја разберете важноста на правилниот совет и колку може да смени еден погрешен совет. Доколку сакате да станете професионален фитнес инструктор овој курс е за вас. 

Курсот вклучува ефективни методи кои ке ве насочат за тоа како да ги обучите луѓето кои се ваши ученици. Ве учи како да припремите рутини и да презентирате вежби за вашите ученици вклучувајќи оценување на вашите корисници. Ве насочува како да ги минимизирате повредите и да ги зголемите вашите демонстративни вештини на истите вежби кои вашите клиенти треба да ги направат. На крајот од овој курс ке можете лесно да ги идентификувате проблемите и да преземете акција за веднаш истото да го промените

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.