11 ја следат оваа компанија


img

FITOBALM гел балсамико

350 ден.

Шифра:

00590
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

Го олеснува дишењето, ја смирува кашлицата. Безбеден и нетоксичен природен производ без камфор, ментол и вазелин.

Количина: 50 ml

Безбеден и нетоксичен природен производ без камфор, ментол и вазелин. Фитобалм Гел Балсамико, благодарение на своите драгоцени природни состојќи, како што се етеричните масла од бор, сребрена ела и мирта ги отвара горните дишни патишта, го олеснува дишењето и има смирувачки ефект. Маслото од бадем ја негува и хидрира нежната бебешка кожа. Погоден за употреба и кај најмалите деца од првите месеци на животот.

ПРЕПОРАКА

 • Настинка
 • Кашлица
 • Бронхитис (акутен и хроничен)
 • Синузитис

БЕЗБЕДНОСТ

 • Не содржи камфор, ментол, вазелин
 • Не предизвикува навика
 • Не ја оштетува кожата

ЕФИКАСНОСТ

 • Дејство 24 h
 • Високо прочистени стандардизирани масла
 • Современа сложена формулација

УПОТРЕБА

Мала количина од гелот во тенок слој да се нанесе на градите и грбот на детето. Може да се нанесува повеќе пати во текот на денот (3 до 4 пати дневно)

ВАЖНО

Само за надворешна употреба. Да се чува надвор од дофат на деца, на темно и суво место.

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.