91% попуст на онлајн курс Whole Food Cooking од Trendimi во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

91%

Заштеда

5580 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Онлајн курс Whole Food Cooking 

*За ICOES дигитален сертификат се доплаќа 21.99€ или за Proof of Completition се доплаќа 12.99€

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.03.2023 до 26.09.2023
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за Beauty Technician
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели. 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • За ICOES дигитален сертификат се доплаќа 21.99€ или за Proof of Completition се доплаќа 12.99€
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Trendimi 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: шпански, италијански, кинески, англиски.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил [email protected]

Опис

Learn how to heal and nourish your body from the inside out by creating meals with big flavors with simply fresh ingredients that you can get from your local supermarket. Chef Cynthia brings you 12 step-by-step whole food recipes that are easy to follow and don’t require much time at all to prepare. This course is more than just learning recipes. It’s a course to teach you how to take control of YOUR health and wellbeing with everyday wholefood meals. 

In this course, Chef Cynthia Louise is here to help you change your relationship with food for good. This is not a quick fix or a 2 week crash diet, this is a lifestyle change. A step-by-step course on how to create healthy whole food meals with smack-you-in-the-face flavor and accessible ingredients that you probably already have in your kitchen. 

During this course you’ll learn how to:

 • prepare delicious whole food recipes that your family + friends will love
 • use fresh ingredients that you can find at your local supermarket (no running to multiple health food stores or ordering an exotic item online)
 • make simple ingredient substitutions to cater to dietary requirements
 • make creamy rich sauces without dairy
 • master 5-minute recipes to whole food feasts
 • ditch refined sugar and how to use natural sweeteners like maple syrup, honey and fruit save time with simple kitchen tips and tricks
 • understand how each meal is nourishing you
 • cook consciously and bring more energy to your meals
 • store leftovers to keep it for longer
 • use new flavor combinations from around the world
 • heal your health with a simple and delicious whole food lifestyle

Подетални информации за курсот прочитајте ОВДЕ

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.