67% попуст на оnline курс за Forensic Science Level 3 Course од One Education во вредност од 1790 ден. (29 €) по цена од 599 ден. (10 €)

Цена

599 ден.

Вредност

1790 ден.

Попуст

67%

Заштеда

1191 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Оnline курс за Forensic Science Level 3 Course

Услови

  • Купонот може да се искористи од 01.09.2021 до 31.10.2023
  • Курсот се изведува online на англиски јазик
  • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
  • По активирање на ваучерот ќе добиете пристап за најава на курсот во рок од 24 часа.
  • По успешно завршување на курсот може да доплатите за PDF или Hardcopy сертификат. PDF: £18.00 Hardcopy: £24.00.   
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Are you fascinated by the criminal mind and the psychology behind crimes? Are you a naturally analytical thinker with excellent research skills? If this sounds like you, then you might want to consider the Forensic Science Level 3 Course. This comprehensive training course explores the criminal mind, the characteristics of offenders, the research that goes into forensic investigations, plus much more. 

This course covers the criminal justice system in detail and how forensic science plays a crucial role in law enforcement. You will study the different theories of offending, the principles of offender profiling, and research methods, as we take you from police investigations to the courtroom. On successful completion, you will have the skills and knowledge to understand how science is applied to criminal laws, and the fundamental role and responsibilities of a forensic scientist.

Are you fascinated by the criminal mind and the psychology behind crimes? Are you a naturally analytical thinker with excellent research skills? If this sounds like you, then you might want to consider the Forensic Science Level 3 Course. This comprehensive training course explores the criminal mind, the characteristics of offenders, the research that goes into forensic investigations, plus much more. 

This course covers the criminal justice system in detail and how forensic science plays a crucial role in law enforcement. You will study the different theories of offending, the principles of offender profiling, and research methods, as we take you from police investigations to the courtroom. On successful completion, you will have the skills and knowledge to understand how science is applied to criminal laws, and the fundamental role and responsibilities of a forensic scientist.

За повеќе информации околу курсот кликнете ТУКА

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.