2 ја следат оваа компанија


Форвита® Антистрес Mg + B6 Идеална комбинација за ослободување од стрес и напнатост

205 ден.

Опис

Се препорачува при:

 • стрес
 • намален имунитет
 • зголемена физичка или психичка активност
 • зголемена иритабилност
 • небалансирана исхрана (еднолична исхрана, диети)
 • честа употреба на лекови за регулирање на столицата (лаксативи)
 • нередовен начин на живот (пушење, прекумерно пиење алкохол, кафе, чај)
 • лошо расположение и несоница
 • проблеми со концентрацијата и помнењето
 • мускулни грчеви
 • пред-менструален синдром

Магнезиум –  минерал од витално значење, кој организмот не може сам да го синтетизира. Неопходен е за нормален клеточен раст, снабдување на клетките со енергија,  активацијата на бројни ензими,  правилно функционирање на нервниот, мускулниот систем,  срцето и коските (ги помага  процесите на формирање и ресорпција на коските).


Знаци на недостаток на магнезиум:

 • брзо заморување
 • грчеви на мускулите под коленото
 • кардиоваскуларни нарушувања
 • депресија, безволност

Витамин Б6 – неопходен  за протеинскиот метаболизам на клетките, нормално функционирање на нервниот и имуниот систем, создавање на хемоглобинот во црвените крвни клетки.

Магнезиум и витамин Б6 се идеална комбинација бидејки кога се земаат заедно апсорпцијата на магнезиум е многу подобра.


СОСТАВ             

1 филм-обложена таблета содржи: 50 mg магнезиум  во форма на магнезиум лактат и 2 mg витамин Б6


ДОЗИРАЊЕ      

Деца над 14 години и возрасни: 1-3 филм-обложени таблети на ден.

Во тек на бременост и доење: 1 филм-обложена таблета на ден.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.