2 ја следат оваа компанија


Опис

ФОРВИТА®АВИРЕКС капсулите содржат Витамин Д, Цинк и Витамин Б12.

Придонесува за:

 • Одржување на нормална функција на имуниот систем;
 • Нормална клеточна делба и заштита на клетките од оксидативен стрес;
 • Нормално формирање на еритроцити
 • Нормални психолошки и невролошки функции
 • Нормален метаболизам на хомоцистеинот
 • Нормален енергетски метаболизам
 • Нормална апсорбција и искористување на калциум и фосфор, како и одржување на нормални концентрации на калциум во крвта
 • Одржување на здрави коски и заби
 • Одржување на нормална мускулна функција
 • Одржување на нормалната плодност и репродукција кај жените и мажите во репродуктивниот период
 • Намалување на слабост и замор
 • Одржување на нормален вид;
 • Одржување на нормална кожа;
 • Одржување на нормална коса;
 • Одржување на нормални нокти.
 • Да го намали ризикот од паѓање, што е ризик фактор за фрактури на коските.
 • Состав

  Една капсула содржи 10 μg Витамин D3 (Cholecalciferol) што е еквивалентно на  400 IU, 15 mg Цинк во форма на цинк глуконат и 2 µg Витамин B12  (Cyanocobalamin).

  Состав 1 капсула ** (%) ПДВ
  Витамин D3 (Cholecalciferol) 10 μg (400 IU)* Витамин D3 (Cholecalciferol)  

   

  200

   

   

  Цинк (Zn)

  15 mg* Цинк

   

  во форма на Цинк глуконат

                

   

  150

   

   

  Витамин B12 (Cyanocobalamin)

  2 µg Витамин B12  

   

  (Cyanocobalamin)

   

   

  100

 • Не содржи: Вештачки бои, ароми и засладувачи, квасец, пченица, глутен, млеко или млечни производи, лактоза, шеќер, конзерванси, соја, риба и натриум.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.