2 ја следат оваа компанија


Опис

ФОРВИТА® АВИРЕКС ФОРТЕ 

Една капсула содржи содржи 4000 IU (еквивалентно на 100 μg) Витамин D3 (Cholecalciferol), 25 mg Zinc (во форма на Zinc gluconate) и 100 μg Витамин Б12 (Cyanocobalamin).

За што се употребува  граничниот производ ФОРВИТА®АВИРЕКС ФОРТЕ

Витаминот Д, Цинкот и Витаминот Б12 од  ФОРВИТА® АВИРЕКС ФОРТЕ  придонесувааат за:

 • Одржување на нормална функција на имуниот систем и соодветен одговор при воспалителни процеси;
 • Нормална клеточна делба и заштита на клетките од оксидативен стрес;
 • Нормално формирање на еритроцити;
 • Нормални психолошки и невролошки функции;
 • Нормален метаболизам на хомоцистеинот;
 • Нормален енергетски метаболизам;
 • Нормална апсорпција и искористување на калциум и фосфор, како и одржување на нормални концентрации на калциум во крвта;
 • Одржување на здрави коски и заби;
 • Одржување на нормална мускулна функција;
 • Одржување на нормалната плодност и репродукција кај жените и мажите во репродуктивниот период;
 • Намалување на слабост и замор;
 • Одржување на нормален вид;
 • Одржување на здравa кожа;
 • Одржување на здравa коса;
 • Одржување на здрави нокти.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.