2 ја следат оваа компанија


Форвита® Б-Комплекс Б1, Б2, Б3, Б5, Б6, Б9, Б12

89 ден.

Опис

Се препорачува при:

 • недоволно внесување на витамини од групата Б (еднолична исхрана, диети, анорексија, повраќање, шеќерна болест, заболувања на црниот дроб)
 • зголемени потреби за витамини од групата Б (температура, инфекции, зголемена функција на штитната жлезда, зголемен физички напор, бременост, доење)
 • недоволна апсорпција на витамини од групата Б (дијареа, хронични заболувања на органите за варење на храната)
 • недоволна синтеза на витамини од групата Б во цревата (земање на антибиотици и хемотерапевтици)
 • зголемена елиминација на витамини од групата Б (зголемено мокрење)

СОСТАВ          

1 филм-обложена таблета содржи:

 • Витамин Б1 1 mg
 • Витамин Б2 1,2 mg
 • Витамин Б3 10 mg
 • Витамин Б5 пантотенска киселина 5 mg
 • Витамин Б6 1,4 mg
 • Витамин Б9 фолна киселина 100 μg
 • Витамин Б 12 1,4 μg

ДОЗИРАЊЕ      

Деца над 7 години и возрасни:

1 филм-обложена таблета на ден

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.