2 ја следат оваа компанија


- 15%

Форвита® Ц 1000 mg ПРИРОДЕН ВИТАМИН Ц – ЕКСТРАКТ ОД ШИПКА

368 ден.

313 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

ТЕРАПЕВТСКИ ИНДИКАЦИИ     

Превенција и лекување на скорбут и хиповитаминоза Ц.

Дополнителна терапија при настинка и грип.

Дополнителна терапија при анемија за подобра апсорпција на препаратите со железо.


ДОЗИРАЊЕ

Препорачана доза е 1 филм-обложена таблета од 1000 mg на ден. Лекарот може да одреди и повисоки дози, пр. во случај на поизразена хиповитаминоза Ц и скорбут (до најмногу 3 g). Таблетите треба да се проголтаат цели, за време на оброк или непосредно по оброк.


СОСТАВ      

1 филм-обложена таблета содржи 10 mg природен витамин Ц од екстракт од шипка и витамин Ц (аскорбинска киселина) до 1000 mg.

ATC A11GA01

Се издава без рецепт


ПАКУВАЊЕ       

Кутија со 30 филм-обложени таблети во пластичен контејнер со индукциско затворање.

Кутија со 60 филм-обложени таблети во пластичен контејнер со индукциско затворање.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.