2 ја следат оваа компанија


Форвита® Ц Кидс Таблети за џвакање со витамин Ц и вкус на овошје

280 ден.

Опис

Ascorbic acid 45 mg

Таблети за џвакање со витамин Ц и вкус на овошје

БЕЗ ШЕЌЕР

ЗА ЗДРАВИ ЗАБИ

Се препорачуваат при:

 • недостаток на витамин Ц поради несоодветна и еднолична исхрана, намален апетит, диети
 • земање на препарати на железо за да се зголеми апсорпцијата на железото
 • состојби на зголемена потреба за витамин Ц: растење, голема физичка активност, стрес, висока телесна температура, инфекции, рани кои тешко заздравуваат;
 • треска, изгореници, долготрајно изложување на високи или ниски надворешни температури
 • цревни заболувања (долготрајна дијареа), хируршки зафати

СОСТАВ              

1 таблета за џвакање содржи 45 mg витамин Ц

Таблетите се со пет различни  омилени вкусови  на секое дете  : јагода, малина, лимон, портокал, зелено јаболко.


ДОЗИРАЊЕ      

Деца од 4 до 14 години: 1 таблета за џвакање на ден.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.