2 ја следат оваа компанија


Форвита® Глукозамин ПРИРОДНА ЗАШТИТА НА ЗГЛОБОВИТЕ

200 ден.

Опис

Глукозамин е природна состојка на ‘рскавицата и на синовијалната течност, која обезбедува заштита на коските во зглобовите. Со стареењето нивото на амино шеќерот глукозамин во телото се намалува, со што се намалува и способноста на организмот за заштита за на оштетените зглобови.

Главна функција на глукозаминот е стимулирање на синтезата на ‘рскавицата во зглобовите и спречување на разградбата на ‘рскавицата. Покрај ова ја намалува болката и воспалението околу зглобовите кои се јавуваат поради остеоартритис.


СОСТАВ          

1 капсула содржи: 500 mg глукозамин сулфат


ДОЗИРАЊЕ      

Над 18 години: 2-3 капсули на ден пред оброк

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.